Мовна стаття в новому українському законі «Про освіту» викликала міжнародний скандал. Міністр закордонних справ Угорщини заявив, що вона унеможливлює здобуття нацменшинами України освіти рідною мовою і назвав закон «соромом і ганьбою». Угорська нацменшина в Україні налічує близько 150 тис. осіб.

Ми вирішили наочно продемонструвати, які ще національні меншини проживають в Україні та скільки їх (за даними перепису населення за 2001 рік).

Набільше росіян проживає в АР Крим (58,3% від загальної кількості мешканців у регіоні), Луганській (39%), Донецькій (38,2%) та Харківській (25,6%) областях.

Infographic_Nationalities_1

Найбільші діаспори білорусів налічуються в АР Крим (1,4%), Рівненській (1%) та Донецькій (0,9%) областях.

Infographic_Nationalities_2

Найбільше молдован проживає на території Чернівецької (7,3%), Одеської (5%) та Миколаївської (1%) областей.

Infographic_Nationalities_3

До анексії Криму 12,6% кримських татар проживали в АР Крим і 0,2% – у Херсонській області. Зараз найбільше кримських татар проживає в Херсонській та Львівській областях, а також у Криму. За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, Крим після анексії (станом на лютий 2016 року) залишили 35 тис. осіб. Мінімум половина з них – кримські татари.

Infographic_Nationalities_4

Найбільша кількість болгар – в Одеській (6,1%) та Запорізькій (1,4%) областях.

Infographic_Nationalities_5

Поляки найбільш масово проживають у Житомирській (3,5%), Хмельницькій (1,6%) та Львівській (0,7%) областях.

Infographic_Nationalities_6

Румуни масово проживають у Чернівецькій (12,5%) та Закарпатській (2,6%) областях.

Infographic_Nationalities_7

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла новий Закон України «Про освіту». Ним передбачається, що національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською лише в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Поділитися цією статтею