Як вибирали найкращого вчителя світу — наживо із Дубая, де відбулася церемонія нагородження Global Teacher Prize. Ця та інші важливі події Global Education and Skills Forum від команди Освітнього десанту.

Читайте також:

День 1. Інноватори GemsX та юнак, який винайшов спосіб діагностики раку

День 2. Овації та інновації: Українська школа в Дубаї та головні освітні тренди

День 3. Формула успіху — це повага до вчителя

Найкращим вчителем світу у 2019 році став Пітер Табічі (Кенія).

Церемонія нагородження Global Teacher Prize — наживо з Дубая, стрім від Оленки Северенчук спеціально для «Освіторії».

«Вперше я не мала жодного сумніву в тому, хто буде переможцем! — поділилася Оленка Северенчук (інтуїція і цього разу не підвела організаторку українського Global Teacher Prize). — Пітер Табічі, учитель-священик, який віддає 80% свого прибутку на потреби бідних, перед 2500 глядачами передав статуетку… татові!

Вчіться святкувати і радіти, як сьогодні радіють кенійці».

«Це не просто ТОП-10 найкращих вчителів світу, — ділиться враженнями від спілкування з фіналістами Global Teacher Prize Зоя Литвин. — Це 10 неймовірних людей з різних країн та різних конфесій, які розмовляють різними мовами та виглядають максимально не схоже, але всіх їх об’єднує одне — покликання і їх величезна любов до дітей, адже вони створюють майбутніх лідерів, а отже майбутнє всього світу. Бо #вчителіважливі і з цим не варто сперечатись».

Хто такий шкільний директор і скільки секретів він має знати? Ігор Хворостяний ділиться найцікавішим з обговорення цієї теми топ-освітніми лідерами.

– Риси сучасного освітнього лідера: він транслює ідеї етичного лідерства, послуговується принципом «Не мовчи! / Не будь байдужим!». Ним позначають принцип, протилежний до Шевченкового «А ми дивились і мовчали, і мовчки чухали лоби…»:)).

– Лідер має бути автономним.

– Лідер повинен бути ресурсом і джерелом поваги, має бути стійким і готовим брати на себе ризики.

– Лідер має стійке бачення візії школи й того, як учні мають навчатися, як вони навчаються.

– Гарний лідер знає «стільки секретів дітей, скільки учнів у нього в школі» (K. Giles).

– У навчанні лідерства пріоритет має бути зміщений із теорії в практику: по суті, L. Brown наполягала на тому, що лідером стають лише тоді, коли хтось поруч покроково допомагає ним стати.

І головна максима: лідер може взагалі нічого не вміти, але він може знайти того, хто вміє.

«Яка кореляція між психічним здоров’ям та гаджетами? — цікавиться Наталя Лотоцька і наводить тези Кендіс Оджерс із Університету Каліфорнії. — Зв’язок менше ніж 99%. Зв’язок не виявлено! Тобто, можливо, лише в 1% випадків існує хоч якась залежність між гаджетами і їх впливом на психіку дитини. Про що дорослим потрібно хвилюватися — це лише про безпеку онлайн: приватність та контент».

«Мені дуже пощастило сфотографуватися з Брендоном, — зізнається Наталя Лотоцька. — Цей юний хлопчина, 10 років, був ведучим на церемонії відкриття Global Educational & Skills Forum!!!! І він справився на 1000%. Був на рівні з усіма спікерами».

«Навчання та ризики»: панельна дискусія за участі науковців та вчителів-практиків, переможців Global Teacher Prize минулих років — коротко про найголовніше від Юрія Гайдученка. Статистичні дані шокують.

 • Підлітковий вік є критичним періодом для розвитку людського капіталу.
 • У світі 1,8 мільярда людей у ​​віці 10-24 років.
 • 90% підлітків живуть у країнах з низьким та середнім економічними показниками.
 • 13% молоді віком 15-24 роки не навчаються або працюють.
 • 45 немовлят народжується у молодих жінок віком 15-19 (на тисячу жінок).
 • 12% підлітків світу — діти мігрантів.
 • 50% дорослих курців почали до 17 років.
 • 50% психіатричних випадків з’являються до 15 років.
 • Наймасштабніше число ув’язнених — молодь у віці 19 років.

Практичні поради учителів-амбасадорів у роботі з підлітками:

 • Більше поваги, довіри та відповідальності
 • Підліткам потрібний процес «відновлення» без будь-якої техніки.
 • Допоможіть підліткам визначити глобальну мету. 
 • «MeTime» — частина уроку, на якій підліток займається вивченням своєї теми.
 • Якщо хочете втратити підлітка, почніть його контролювати! Любіть їх, поважайте, розумійте, але ніколи не намагайтеся контролювати їх або порівнювати, тому що ви втратите їх.
 • Будьте собою! Підлітки гостро відчувають нещирість та штучність!

Пост захоплення вчителями-інноваторами, такими крутими і такими різними — від Анни Сидорук:

«Коен, вчитель інформатики з Бельгії, двічі фіналіст світової премії Global Teacher Prize. Організував проект, де понад 100 викладачів з різних куточків світу проводять Skype-уроки англійської для біженців африканських країн.

Українка Анна Дудіч, поки єдина, кому вдалося потрапити до світового рейтингу найкращих вчителів, організувала обмін досвідом для внутрішньо переміщених учнів з однолітками по всьому світу.

А ось цей харизматичний чолов’яга в жовтому капелюсі в Америці відомий як найулюбленіший вчитель країни!) Каже, що сам Обама в захваті від його проекту. Стівен прямо у школі організував технологічні еко-ферми, і разом з учнями вони вирощують свіжі овочі і зелень.

Інновації — це не смарт-дошки у класах, не роботи і дрони, і навіть не Minecraft for education. Інновації — це спосіб мислення і дії, що змінюють життя людей».

Поділитися цією статтею
Автор: