Найкращі вчителі світу, 40 міністрів освіти, 7 колишніх президентів і 1 шейх — всі вони зібралися тут. «Освіторія» веде щоденник із Global Education and Skills Forum. Читайте найцікавіші враження та інсайти від команди Освітнього десанту в Дубаї.

Читайте також:

День 1. Інноватори GemsX та юнак, який винайшов спосіб діагностики раку

День 2. Овації та інновації: Українська школа в Дубаї та головні освітні тренди

День 3. Формула успіху — повага до вчителя

«Друзі, я сьогодні ледь не луснув від кількості інформації», — зізнається Ігор Хворостяний, але все-таки систематизував найцікавіше з різних панелей.

1. Учителі, які навчаються

– Знаєте, як називають професію вчителя? Waiting room profession (перевалочний пункт). І це має змінитися.

– Професійний розвиток повинен набути вигляду платформи для поширення ідей. І тут допоможуть технології, але фізична зустріч учителів надзвичайно важлива (обмін емоціями, момент натхнення, обійми не замінить жодна віртуальна реальність).

– Будь-яка оцінка педагогічної діяльності має відбуватися на засадах індивідуального бажання вчителя й можливості відмови в будь-який момент.

2. PISA (панель за участі Андреаса Шляйхера й міністрів/екс-міністрів освіти Філіппін, Словенії, Португалії)

– Освіта була дуже домашньою сферою, зараз світ змінюється й освіта глобалізується.

Головне питання не в тому, наскільки фінансово привабливим є вчителювання, а в тому, наскільки привабливим інтелектуально воно є.

– Головний ризик PISA — сприймати це дослідження як рейтинг країн. У Філіппінах є проблеми з перекладом завдань через багатомовність у межах країни (цікаво, що Філіппіни теж перейшли на 12-річне навчання).

3. Лідерство

– Світ потребує нового бачення лідерства. Коли ми хорошого вчителя робимо лідером освіти, ми втрачаємо хорошого вчителя (екс-міністр освіти Зімбабве).

– У Гаїті лідерів орієнтують на принцип трьох С: Culture, Customs, Community (культура, звичаї, спільнота), одне з головних завдань — вибудувати зв’язок між шкільним класом і спільнотою (інтеграція першого в другу, навчання з орієнтацією лідерів класу на потреби спільноти).

– Головне в лідерстві — не надати владу, а надихати.

– Панна з Гани на все життя запам’ятала слова своєї мами-вчительки, яка на питання, чому вона не переїздить із сільської місцевості в місто, де є більше можливостей, відповіла: «Якщо всі виїдуть у місто, хто буде змінювати життя тут?» Тепер панна з Гани очолює в республіці рух «Навчай для всіх».

– Штучний інтелект ніколи не замінить живий контакт.

«А що думає про освіту і що для неї робить один з найкрутіших айтішників світу? — пише Анна Сидорук. — Hadi Partovi і його питання на мільйон: Як підготувати сучасних дітей до майбутнього? 

Hadi — магістр IT з Гарварду, радник в таких гігантах як Facebook, Uber, Dropbox та Airbnb. Зробивши успішну кар’єру в Microsoft, Hadi заснував освітню організацію Code.org і об’єднав 100 мільйонів учнів по всьому світу в «Годину коду».

Computer Science — це фундаментальна навичка, якою на думку Hadi, повинні володіти абсолютно всі майбутні лікарі, юристи і політики. Вже зараз учні в молодшій школі програмують анімації, у середній — створюють комп’ютерні ігри, в старших класах вони вже розробляють додатки для гаджетів.

Тож дітей не потрібно вчити технологій, потрібно навчити їх створювати технології, які покращать життя».

«Навіть найпотужніша освітня система нічого не варта без учителів!» Знайомтеся з ТОП-10 найкращих учителів світу 2019! Наживо з Дубая! Стрім веде Оленка Северенчук.

Завтра назвуть переможця світового Global Teacher Prize, але потрапити до ТОП-10 — це вже перемога. Ось вони, такі різні і такі круті — найкращі вчителі світу.

«Я буду голосно сміятися, якщо хтось з моїх вчителів скаже, що 10 учнів в групі — це багато, — пише Наталя Лотоцька. — Вчитель початкових класів Mr. Andrews має в класі 150 (сто п’ятдесят!) учнів і навчає їх на відкритій галявині під деревом. Без асистентів, лептопів та інших засобів. Ендрю каже, що йому вдається навчити дітей читати і писати… Він приїхав на Glоbal Education & Skills Forum, щоб отримати досвід роботи із великими групами».

«Хто змінює світ? — ключове питання цьогорічного форуму», — зазначає Юрій Гайдученко. Він зібрав головні меседжі спікерів під час пленарного засідання:

Формула успіху сучасної освіти: «Більше поваги до вчителя — більше успішних учнів», — Sunny Varkey.

«Сучасний світ потребує масштабних СОЦІАЛЬНИХ ФАБРИК. Соціальні навички можуть врятувати світ з нанотехнологіями», — Ahmed Ullah.

«Не тіште себе ілюзіями. Жодне міністерство, жодний міністр НЕ МОЖУТЬ вплинути на розвиток освіти. Зміни творять учителі!», — Asif Saleh.

«Якість освіти не може бути вищою за якість вчителів», — Vikas Pota (головний організатор форуму).

«Викладання — це мистецтво, а не наука!», — Hanna Dumout.    

Юрій Гайдученко також відвідав сесію з експертами адаптивного навчання і занотував головні висновки:

Адаптивне навчання є методом, за допомогою якого конкретні навчальні прилади або інструменти використовують з метою задоволення конкретних навчальних потреб кожного учня. Іншими словами, адаптивне навчання є персоналізованим навчанням.

В адаптивному класі діти працюють над різними завданнями та метою в один час.

Учитель = супервайзер-партнер в адаптивному процесі.

Адаптивність може проявлятися у контенті, оцінюванні, послідовності.

Вчителі мають фокусуватися на індивідуалізації та персоналізації навчання, а учні мають навчитися саморегуляції.

Завдяки використанню провідних технологій викладачі можуть перетворити традиційне загальне навчання у точне, персоналізоване.

Поділитися цією статтею
Автор: