Протягом п’яти днів слідкуйте за командою Освітнього десанту в Дубаї — тут розпочався Global Education and Skills Forum. У програмі — зустрічі зі світовими лідерами, візити до інноваційних освітніх центрів та церемонія нагородження найкращих учителів світу. А ще — безліч приємних вражень та відкриттів. Ми будемо вести для вас трансляцію наживо — про найцікавіше.

День 2. Овації та інновації — читайте тут.

День 1. Інноватори GemsX та юнак, який винайшов спосіб діагностики раку

«Перший день для нашої команди був неймовірно насиченим і трішки депресивним. І то не через ранній підйом, а через розуміння факту, як же далеко просунувся світ і як багато нам потрібно наздоганяти в сфері освіти, — зізнається очільниця «Освіторії» Зоя Литвин у своєму пості з Дубая. — На фото — цілком реальний хлопець 16 років, який винайшов доступний і неінвазивний спосіб діагностувати рак. На цьому можна було б поставити крапку, бо це само по собі дивовижно, АЛЕ! Наразі, малий ще й розробив додаток, який через звичайне фото на телефоні діагностує меланому. За температурою клітин — ракові, виявляється, виділять більше тепла.
І, щоб вас не відпускало здивування, я додам, що все це ми слухали у R&D інноваційному центрі ДЛЯ ШКІЛ!! 
У нас не кожен великий бізнес має такий центр, а тут при окремій школі».

«Освіта в Еміратах — пріоритет №1. І на неї держава витрачає (читай інвестує) близько чверті свого бюджету, — ділиться враженнями Анна Сидорук. — Головний інноватор Дубая — сам шейх. Його стратегія полягає у тому, що поки в країни є нафта, треба максимально інвестувати в розвиток інновацій і людський капітал. Це допоможе їм стати світовим центром, куди як бджоли на мед злітатимуться стартапери й інноватори планети. Саме для них сьогодні й будуються всі ці футуристичні хмарочоси, штучні острови. 
Уявляєте, тут є Міністерство штучного інтелекту! І в їхньому офісі роботизовані дивани їздять за відвідувачами, щоб коли ті захотіли присісти, бути поруч».

Фіналіста Global Teacher Prize Ukraine Юрія Гайдученка серед технологічних новинок вразив Воdyo — робот, який знає все про ваше тіло. До речі, розробка українських програмістів. Робот дбає про конфіденційність, тому результати перевірки надіслав на пошту. Також учителю дуже сподобалося банківське авто-робот (або банк майбутнього) — пристрій, що за лічені секунди за виразом вашого обличчя знайде двійника в соцмережах. А ще — «чудо-диванчик, який, законектившись з вашим телефоном, буде рухатися за вами, доки ви не захочете присісти на нього».

фото Юрія Гайдученка

«Жодну проблему не можна вирішити з тою самою свідомістю, яка її створила. Ми маємо по-новому побачити новий світ…» — цей напис на стіні офісу GemsX захопив увагу Ігоря Хворостяного. Серед його вражень від зустрічі з командою інноваторів є кілька прецікавих тез, як-от: «Технології — не кінцева мета, технології — це подорож (особливо актуально для України, як на мене). Педагогіка завжди має передувати застосуванню технології. Якщо потенційного педагогічного «вихлопу» в технології нема, скажіть їй: “До побачення”».

Команда Освітнього десанту у GemsX

Любов Собко поділилася враженнями про одну з найінноваційніших мереж шкіл у світі #GemsX, центральний офіс якої розташований у Дубаї в Хабі Майбутнього: «В одній будівлі тут працюють і співпрацюють бізнес, прем’єр-міністр і основні департаменти: енергетики, розвитку інфраструктури, поліції тощо і, звичайно, освітній департамент. Саме на перетині напрямків і народжуються інновації».

«Інновації — це аж ніяк не про ІКТ. І давайте в принципі забудемо, що ІКТ — це інновації» — пише Оленка Северенчук у пості про неймовірного юнака, який винайшов спосіб ранньої діагностики меланоми. І розробив застосунок. Фотографуєш утворення, яке тебе турбує, завантажуєш у застосунок, отримуєш первинну діагностику. Дивовижно.

Це вам не презентація у PowerPoint! Стрім із щойно відкритого сучасного інноваційного центру від Оленки Северенчук. Новітні технології з прогнозування майбутнього, інтерактивні мапи, розробка для уряду Фінляндії для прийняття рішень зі зменшенням ризику, яка прораховує можливі сценарії, крутий канадський застосунок для слідкування за здоровим способом життя — чого тільки тут немає.

Поділитися цією статтею
Автор: