Global Teacher Prize Ukraine 2018 — у цифрах

Премія Global Teacher Prize Ukraine завершила приймати заявки 1 серпня. Відзнака покликана показати суспільству, наскільки важливу роль відіграє педагог у майбутньому країни і навіть світу. Адже за кожною відомою людиною стоїть учитель. Про підсумки етапу подання заявок на «учительський Оскар» розповідає контент-менеджер премії Юлія Чернова.

Наразі наша команда опрацювала 100% заявок від проактивних учителів. Ми неймовірно вражені тим, скільки надзвичайних агентів змін працюють поруч із нами.

17 квітня під час прес-сніданку, присвяченого освіті в Україні, Зоя Литвин, Лілія Гриневич і Наталя Гладких оголосили про старт нового сезону премії Global Teacher Prize Ukraine 2018. Цьогоріч її вручатимуть вдруге.

Протягом 3,5 місяців ми отримали 1915 заявок від натхненних учителів, які не просто навчають дітей, а змінюють світ. Виявилося, що вчителі-супергерої настільки заклопотані робочими справами, що аж 20% надіслали заявки в останню ніч. Тож тепер ми можемо поділитися даними і з вами.

Портрет номінанта: ladies first

Як ми й прогнозували, учителів з міст виявилася більшість — 81%, із сіл/селищ/містечок — 19%. Ми пов’язуємо це з тим, що міські вчителі впевненіші в собі та власних силах. Та, як показав тогорічний досвід, учителі, які викладають у селах, нічим не поступаються своїм міським колегам в інноваціях та використанні новітніх методик.

Жінок-номінантів — аж 90%, чоловіків — 10%, що загалом відповідає вчительському складу по Україні. Наймолодшій учасниці — 18 років, найстаршим серед номінантів став 75-річний учитель.

Попри те, що загальна кількість приватних навчальних закладів в Україні зовсім невелика (трохи більше ніж 1%), отримані 7% заявок від вчителів приватних шкіл можуть свідчити про певну інноваційність таких закладів.

Учнівська вдячність — не міф

Основна мета премії — відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, а також підкреслити важливість педагогів в Україні. Саме для цього організатори створили опцію «Номінувати вчителя».

Абсолютно будь-хто — учні, колеги, вдячні батьки могли номінувати свого улюбленого вчителя на участь і розповісти нам, чому саме цей вчитель, на їхню думку, має стати переможцем. І це спрацювало.

Ви тільки уявіть: цього року понад половину номінацій (59%) організатори отримали від дітей. Це означає, що дуже багато з них справді поважають своїх вчителів. Що вдячні їм, без застережень. І певні, що саме їхній вчитель заслуговує на винагороду в розмірі 250 тис. грн.

Найсміливіші — вчителі початкових класів

Номінації та заявки з усіх куточків країни поповнювали скарбничку надзвичайних вчителів щодня. Та все ж учителі саме початкових класів виявилися найсміливішими та заповнили найбільше заявок — 18%. За ними — викладачі англійської мови (16%). Третє місце між собою розділили вчителі української мови і літератури та математики. Саме вони показали свою рішучість і надіслали по 14% усіх заявок.

Найменше заявок цього року подали вчителі фізики, географії, економіки та фізичної культури — лише 1%.

Всеукраїнські масштаби

Географія премії виявилася направду всеукраїнською. Як і минулого року, найбільше заявок ми отримали з Київської області — 15%. Далі йдуть Львівська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська області. На 5-те місце за кількістю отриманих анкет цього року потрапила Донецька область, також були заявки з Криму. Детальнішу статистику можна побачити на карті:

Що далі

Уже 2 серпня всі анкети-заявки, які пройшли за технічними критеріями, почнуть опрацьовувати асесори у Львові. 6 серпня цю естафету підхопить Київ, і вже 11 серпня одесити виставлятимуть свої бали.

Команди небайдужих до освіти людей мають оцінити відповіді кожного учасника і виставити свій бал. Таким чином, відповідно до суми всіх балів, отриманих у трьох містах, ми визначимо ТОП-50 найкращих вчителів країни. Їхні імена стануть відомі 15 серпня.

Більше про премію, етапи відбору і тих, хто визначатиме переможців, можна дізнатися на офіційному сайті Global Teacher Prize Ukraine.

Поділитися цією статтею