Чому варто голосувати за підручники з англійської від українських авторів

Ми надто довго вивчали англійську і викладали її, використовуючи неякісні книги та застарілі методики. Настільки довго, що не готові побачити, наскільки українські автори виросли якісно і пропонують конкурентоспроможні навчальні програми. Більше про те, чому книги від українських авторів варті уваги.

Цьогорічний відкритий конкурс підручників — унікальний шанс для сучасних молодих авторів показати свої програми. Нагадаємо, що саме зараз відбувається голосування у конкурсі з відбору підручників для Нової української школи. Серед претендентів — підручники британського та українського авторства 13 колективів, які пройшли 2 етапи відбору, були проаналізовані спеціалістами і набрали достатню кількість балів, щоб продовжувати боротьбу.

Кого обрати серед

українських авторів?

GoGlobal
(автори Доценко І. В., Євчук О. В., Губарєва, С.С.),

які вже третій рік поспіль привозять в Україну рекордну кількість волонтерів з усього світу та навчають влітку тисячі українських школярів, зокрема у найвіддаленіших куточках України;

Green Country (автори Грін Кантрі та Павлюс, М. А.),

найбільша мережа центрів англійської мови для школярів в Україні, які мають якісно підібраний педагогічний склад, слідкують за сучасними освітніми трендами та методиками, мають майданчики для апробації матеріалів;

Бєляєва Т.Ю.,

ліцензований педагог міжнародної програми Kindermusik, представник Kindermusik в Україні та Східній Європі (2012−2014). Модератор проектів EdEra та МОН «Розвантаження програм початкової школи» (2016), «Оновлення програм 5−9 класів» (2017).

Фрагмент із підручника команди Green Country

Які в них переваги?

1

Книги українських авторів за оформленням, наповненням та методологічністю відповідають сучасним тенденціям і є підручниками нового зразка. Крім того, українські автори є гнучкими, і можуть швидко при необхідності адаптувати свої програми.

Фрагмент із підручника команди GoGlobal

2

Доступну цінову політику на дидактичні матеріали, комплекти для вчителя, робочі зошити для учнів буде простіше забезпечити гравцям місцевого ринку (орієнтовно від 22грн/робочий зошит).

3

Усі конкурсні матеріали озвучені носіями мови. Переважно британцями та американцями. Деякі автори вважали за потрібне долучити носіїв різних англомовних країн для розширення навичок аудіювання. Ось, для прикладу пісні із підручників авторів Бєляєвої Т. (тут) та відео матеріали Green Country

Гра до підручника авторів Грін Кантрі, Павлюс М.

4

Програма підручників побудована за комунікативною методикою з додаванням авторських «фішок». Наприклад чантів, творчих завдань, театралізованих видів діяльності, подкастів, дослідницьких чи проектних завдань, настільних ігор.

5

Є проекти, які пішли далі і додали до нього QR-коди на різноманітні завдання, розміщені у вільному доступі — YouTube, SoundCloud, власних сайтах. Таким чином навчання стає інтерактивним і діти можуть навчатися за допомогою смартфону навіть без допомоги дорослих.

Фрагмент підручника автора Бєляєва Т.

6

Ще глобальніші плани у авторського колективу Грін Кантрі. Вони вже апробовують онлайн версію підручника, яка дозволить розширити навчальні можливості учня: навчання вдома та в школі, індивідуально, чи у групі відбуватиметься з одинаковою ефективністю. В планах — створення повноцінної навчальної платформи, яка буде підлаштовуватися під учня та аналізуватиме його навчальний прогрес.

Нагадаємо, голосування відбувається на сайті ІМЗО в період 14-23 травня таким чином: на рівні шкіл збирається педрада, вчителі ознайомлюються із запропонованими проектами підручників і віддають свій голос за один із них.

Більше голосів — більше шансів для розвитку власного ринку навчальних підручників з англійської мови.

Зараз саме від вибору методистів шкіл та педагогів залежатиме, чи отримають українські автори кредит довіри, чи будемо продовжувати шукати ідеал в заморських краях.

Поділитися цією статтею
Автор: