Англійська вдома: як навчати дитину та самому не пасти задніх

Фото: unsplash.com

2 мільярди людей по всьому світу вивчають англійську мову як іноземну. Серед них, напевне, і ви та ваші діти. «Освіторія» протестувала безкоштовні ресурси Британської Ради для вивчення англійської з дітьми вдома.

Більшість українських школярів має 2–3 уроки англійської на тиждень у школі. Якщо вам здається, що цього замало, чому б не займатися вдома щодня? Британська Рада має сайт для дітей. Він зручно поділений на шість розділів і підійде для дітей і рівнем від Beginner до Pre-intermediate.

Speak and Spell

Найменшим дітям сподобаються мультяшні інопланетяни Sam і Pam, які досліджують життя на Землі. У кожному новому епізоді герої потрапляють то на пікнік, то на спортивні змагання, і разом з дітьми вчать вимовляти та писати нові слова. Кожен відеоурок має додаткові матеріали — їх можна роздрукувати і виконати завдання на закріплення. А для рухливої перерви підійдуть прості римовані пісеньки, які також тренуватимуть дикцію дитини.

Grammar and Vocabulary

Діти рівня Elementary можуть самостійно працювати в розділі Grammar and Vocabulary. Уся граматика англійської розподілена за темами і стисло подана на прикладах. Після кожної теми є граматична гра або інше практичне завдання. Ті самі правила можна закріпити, переглядаючи відео: це живі і цікаві діалоги Кітті та її бабусі. Правила пояснюються візуально й кумедно, тож граматика більше не буде нудним заняттям. У розділі Word of the Week можна обрати нове слово і подивитися відео, як британські діти вживають його в розмовах.

Listen and Watch

Цей розділ гарантує занурення дитини в контекст британської історії, культури та повсякдення. Найменші можуть вивчити ті самі пісеньки, які співають дошкільнята у Великій Британії, як от легендарна Hickory dickory dock. Дітям молодшого і середнього шкільного віку буде цікаво переглядати анімовані серії про найвидатніших історичних осіб Великої Британії, наприклад, про королеву Єлизавету I чи поборницю за права жінок Еммелін Пенкхьорст. Історії начитано в помірному темпі, тож вони зручні для сприйняття на слух, а текст, за потреби, можна роздрукувати, так само, як і практичні завдання.

Розділ Video Zone складається з кумедних відео від британських блогерів на різні теми: тут і про Гаррі Поттера, і про рідкісних тварин, але головне — це не просто навчальні відео, а автентична вимова, подекуди сленгові слова та різні акценти англійської.

Хочете допомогти своїй дитині у вивченні англійської?

У розділі Parents знайдете поради, як організувати навчання вдома і мотивувати дитину займатися регулярно.

Усі ми чули, що діти краще вчаться, коли бачать приклад дорослих, тож можна започаткувати сімейний challenge і теж вдосконалювати свою англійську. На сайті зібрано безкоштовні ресурси для самостійного вивчення англійської дорослими.

У розділі Learn English Podcasts знайдете подкаст-серіал з незмінними героями. Кожен епізод — це міні-дискусія на актуальну для британців тему: футбольні хулігани, британська їжа та напої, музичні таланти. Усі ці подкасти можна не лише слухати, а й коментувати, та виконувати завдання після прослуховування.

Розділ Word on the Street

Це колекція відеосюжетів, яка знайомить із Великою Британією та різними контекстами життя британців. Тут і про найдавніший університет — Оксфорд, і про найвідоміший лондонський базар — Кемден, і про всіма улюблені двоповерхові червоні автобуси. Одним словом, це колекція must know для будь-кого, хто вивчає англійську.

Відео розраховані на рівень Intermediate та Upper Intermediate, але ключові слова і фрази виділені на екрані під час перегляду, а за потреби можна відкрити скрипт до кожного епізоду.

Це добірка відеоісторій про людей, місця та явища, що робили і роблять Велику Британію великою. Література, інновації, футбол, мистецтво — британцям є чим пишатися. Матеріали в цьому розділі вимагають знань на рівні Upper intermediate та Advanced.

Поділитися цією статтею