Три безкоштовні ресурси для крутого вчителя англійської

Якщо ви викладаєте англійську в школі, то певно знаєте, що ваш предмет — один з найважливіших. Англійська мова однаково потрібна і майбутнім лікарям, і правникам, і екологам, і художникам. «Освіторія» пропонує добірку безкоштовних ресурсів від Британської Ради, щоб ваші уроки були інтерактивними, а вас називали крутим учителем.

Британська рада цілком справедливо називає себе світовим експертом у викладанні англійської. Сайт TeachingEnglish — це потужна і зручна платформа для вчителів англійської мови з усього світу. Найперше, тут ви знайдете сотні готових планів уроків. Залежно від віку ваших учнів, обирайте розділи Teaching kids, Teaching teens, Teaching adults.

Для найменших — веселі ігрові заняття. Із малечею можна робити креативні завдання про собак, іншопланетян, динозаврів з мультфільмів, маленьких супергероїв та кумедних монстрів, які зібралися на шопінг.

Для підлітків — тематичні уроки, наприклад, Урок антибулінгу, Онлайн-безпека для підлітків, урок про шкоду куріння Smoking stinks тощо.

Окрім детального плану кожного уроку, можна також завантажити і роздрукувати роздаткові матеріали для учнів із завданнями та вправами.

Підтримувати мотивацію до вивчення англійської допоможуть візуальні матеріали. У вкладці Teaching Tools знайдете вже готові кольорові постери, наприклад, Classroom rules poster або Teaching vocabulary poster із іграми та вправами для вивчення нових слів. Замість поганих чи хороших оцінок можна давати кожному учню особистий відгук про його роботу на уроці: роздрукуйте картки і напишіть на них короткий коментар чи заохочення.

На цьому ж сайті в розділі Teacher development зібрали найактуальніші розробки для самовдосконалення вчителя англійської. Особливої уваги варті аудіопрограми TeachingEnglish radio, де ведучі та їхні гості розкривають секрети роботи у великих класах або діляться досвідом ефективного вивчення нових слів.

Викладати англійську в старших класах — той ще виклик, адже підлітки мають різні інтереси та хобі, і це варто враховувати на уроках. Після швидкої реєстрації на сайті The English Channel учні отримають доступ до двох секцій: Learn English та Build Career Skills.

Learn English — це колекція інтерв’ю та відеоісторій з найвідомішими і найцікавішими людьми нашого часу. Актор Г’ю Джекман, фотограф Вім Вендерс та багато інших непересічних особистостей розповідають про свою роботу і життя. Відеоісторії розподілені тематично — танець, дизайн, кіно, фотографія. Відео не мають субтитрів, зате пропонують завдання на розуміння тексту і засвоєння нових слів. Можна обрати рівень складності завдань, а також відслідковувати власні успіхи.

Тривалість відео — до 5–6 хвилин, тож ресурс зручний для використання як на уроці, так і для самостійної роботи вдома.

Розділ Build Career Skills — це той самий формат коротких відео із завданнями, але тематично вони спрямовані на розвиток підприємництва та інновативності. Стартапи, фріланс, тренди майбутнього, штучний інтелект — усе це дуже цікавить сучасних старшокласників, тож це чудова нагода розширити їхній словниковий запас.

Крутий вчитель не лише круто викладає свій предмет, а й сам постійно вчиться. Саме з такою думкою було створено ресурс безкоштовних онлайн-курсів від провідних університетів світу Future Learn.

Курси для вчителів виокремлені в розділ Teaching. Тут можна знайти курси з будь-якого предмета — від азійських методик викладання математики в молодших класах до принципів інклюзивної освіти.

Вивченню англійської мови тут приділено також чимало уваги — усі мовні курси зібрані в розділі Language Learning. Вчителям початкової школи цікаво буде дізнатися прийоми викладання іноземної мови наймолодшим учням. Ті, хто працюють у старших класах, можуть навчитися викладати англійську онлайн. Окремий курс від Британської Ради присвячений англійській лексиці, яка допоможе знайти роботу й успішно пройти співбесіду.

Поділитися цією статтею