Як провести цікавий і потрібний для учнів урок? Які методичні та навчальні плани рекомендують у Міністерстві освіти? Ми підготували для вас добірку наших текстів з корисними матеріалами для уроків.

Методичка STEM-освіти на 2018-2019 навчальний рік

Інститут модернізації змісту освіти повідомив про методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти.


Підручники для НУШ: які книжки обрали школи

Вибір школами навчальної літератури показав, що вчителі схильні до консервативного підходу. «Старі добрі» підручники збирають більше голосів, ніж новинки. Які висновки можна зробити?


Типові навчальні програми для 2-11-х класів від МОН

Міністерство освіти і науки на своєму сайті опублікувало типові навчальні програми для 2-11-х класів.


7 текстів про ігри, які зроблять уроки яскравими

Ігри на уроках — це не колективні розваги, а спосіб урізноманітнити подання матеріалу, вирішити певні освітні завдання, подбати про розвиток компетенцій учнів. А ще — яскрава та корисна гра має бути в кожного вчителя «про запас», якщо буде необхідність «оживити» заняття. Ми підібрали найкращі ігри для вас.


Три уроки «просто неба» від Вікторії Биркович

Лісова педагогіка — це модно та ефективно. Навесні та на початку осені, у сонячні теплі дні навіть ті, хто не цікавиться цією методикою, раді були б провести уроки в парку, сквері чи лісі. Свіже повітря підвищує концентрацію уваги, а незвичний антураж сприяє кращому засвоєнню матеріалу. Три готові конспекти уроків на природі пропонує для колег фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2017, вчителька початкових класів з Ужгорода Вікторія Биркович.


Три уроки з інклюзивності від фіналістки Global Teacher Prize Ukraine Наталі Гладких

Фіналістка конкурсу Global Teacher Prize Ukraine Наталя Гладких разом зі своєю колегою Іриною Рожко розробили цикл уроків з толерантності. Розповідаємо про три з них: як говорити з дітьми про епілепсію, синдром Дауна та інвалідність.


5 креативних методів дізнатися, як учні засвоюють ваші уроки

Як отримати від учнів якісний зворотний зв’язок, щоб дізнатися, що вдається їм добре, а що потребує додаткових пояснень? Стандартне опитування не завжди може бути ефективним. Тоді на допомогу прийдуть креативні фідбеки (від англ. feedback — зворотний зв’язок). Вони перетворюють процес оцінювання на частину навчального процесу та втягують школярів у конструктивний діалог.

Поділитися цією статтею
Автор: