Вчителі та батьки не завжди можуть знайти правильні слова, щоб пояснити дітям непрості теми, які їх турбують. Зібрали для вас матеріали, що допоможуть поговорити про найскладніші речі: смерть, хвороби, релігію, ЛГБТ та інші.

Не буває дорослих тем: навіщо говорити з дітьми про смерть і хвороби

UPD_Blog_Cover_Sinitsina_1

Діти і підлітки не говорять про свої страхи відкрито, але пишуть про них в анкетах. Вони запитують, чому люди помирають від хвороб, чому держава не підтримує тих, хто приречений, чому знеболююче не завжди допомагає і навіщо лікарі та родичі дають пацієнтам марну надію на одужання. Пояснюємо, як варто відповідати на всі ці складні запитання.


Чемні діти: чому вчити етикету ніколи не зарано

UPD_Blog_Cover_Chapligyna

Як виростити дитину вихованою? З якого віку привчати малюка до «чарівних» слів: «дякую», «будь ласка», «добрий день» і «до побачення»? Розповідаємо, як навчити дитину поважати себе та людей навколо.


Як виховують толерантність до ЛГБТ у різних країнах

cover_lgbt

Толерантність і боротьба з гомофобією — серед головних сучасних цінностей західного світу. Однак не кожен вчитель розуміє, як краще говорити з дітьми на ці теми. Є сенс почитати, як це роблять за кордоном: у Німеччині, Чехії, Великій Британії, Нідерландах, Польщі та Канаді.


Як викладають релігію в школах різних країн світу

o-RELIGIOUS-DIVERSITY-facebook

Чи повинні школи знайомити дітей з основами релігії — одна з найгостріших тем для освітніх дискусій. В українських школах викладають релігієзнавство, де вивчають історію і принципи головних світових релігій. Розповідаємо, як до цього підходять в інших країнах світу.


Як говорити з дитиною про Діда Мороза: 6 порад від психолога

cover_santa

Чи варто розповідати дитині, що новорічний чарівник — вигадка? Та як правильно говорити з дітьми про святкові дива і подарунки. 6 порад від психолога будуть дуже доречними під час зимових свят.

Поділитися цією статтею
Автор: