10 нових дивовижних книжок для дітей до Львівського форуму

У Львові триває Форум видавців, упродовж якого можна відвідати низку культурних та освітніх заходів, познайомитися з авторами і, зрештою, першими придбати найкращі нові видання. Ми підібрали десять яскравих книжкових новинок, які стануть у пригоді дітям різного віку та їхнім батькам.

«Професор Астрокіт і неосяжний космос», Домінік Воллімен

Автор Домінік Воллімен — фізик-письменник, який пояснює складні наукові явища за допомогою книжок, фільмів та анімацій. Цього разу на Форумі з’явиться його книжка для зовсім маленьких читачів віком від 6 років, присвячена космосу. На сторінках нетипового підручника з фізики герой професор Астрокіт розповідає про народження й типи зірок, космічні галактики, швидкість світла тощо. Текст супроводжують схеми та яскраві ілюстрації, які виконав Бен Ньюмен.

«Гра в музей», Наталія Космолінська, Ірина Магдиш

«Видавництво Старого Лева» цього року забезпечить молодших читачів безліччю цікавих книжок. Однією з таких є «Гра в музей» авторок Наталії Космолінської та Ірини Магдиш — своєрідний ґайд з мистецтва. У книзі доступною мовою розповідають про експонати Львівської галереї мистецтв ім. Бориса Возницького, цікаві локації Львівщини та загалом асоціації до знаних мистецьких творів. Також у збірці подано словнички термінів, ненудні історичні факти, ідеї для батьків і дітей, які варіюються залежно від віку, та ігри-завдання. Усе — у найкращих традиціях освітнього та розважального матеріалу.

«Не бійся монстриків», Женя Миронюк

Дебютна книжка від української ілюстраторки Жені Миронюк зацікавить, насамперед, дітей дошкільного віку, адже основним компонентом тут є візуальна гра. Головні герої — Шкарпетник, Мерзлячок і Шорхотун — пропонують читачам виконати різні завдання на логіку та уважність. Зокрема, дитина зможе знайти й порахувати кольорові шкарпетки, овечок, яких охороняє дракон, укрити мерзлячків ковдрою, а також змоделювати й розмалювати власного монстрика. У книзі вдосталь 3D-вкладок — об’ємних малюнків, за допомогою яких кожна сторінка перетворюється на ігрову зону. Сама обкладинка з монстриками, до речі, світиться в темряві, стимулюючи маленьких читачів не боятися тих самих «істот під ліжком».

«Данка і Крак», Ігор Калинець

Прозова казка українського письменника-дисидента, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Ігоря Калинця розповідає про дружбу дівчинки і птаха. Казка, до слова, є краєзнавчою, оскільки сюжет побудовано на історії середньовічного міста Лева. Однак незважаючи на історичну складову, книга сподобається і юним читачам у віці від 6 до 10 років — Крак описує події, а Данка стає їхньою частиною. Ілюстрації до книги виконала художниця Марта Кошулінська, яка до цього ілюструвала видання Івана Андрусяка, Олега Чаклуна, Галини Манів та інших.

«Реальність Барґеста» та «Літо довжиною в ДНК», Аліна Штефан

Дитяча письменниця Аліна Штефан презентує на Форумі одразу дві нові книжки — «Реальність Барґеста» та «Літо довжиною в ДНК». Перший твір є пригодницькою повістю для дітей віком від 9 до 13 років, в уяві яких ще залишилися свіжі спогади про казковий світ, Алісу в Дивокраї та інших химерних істот. Сама реальність Барґеста і є тим вигаданим чарівним простором, до якого потрапляють головні героїні й де їм доводиться пройти динамічні казкові випробування. Друга книга розрахована на трохи старших читачів (підлітків 14-15 років) і написана радше в жанрі науково-популярної повісті. Головні герої прагнуть виграти приз, але для цього їм потрібно роз’яснити аудиторії певні наукові цікавинки: чи треба боятися ГМО, чи можна клонувати рідкісних тварин, чому деякі предмети світяться в темряві й, зрештою, що робити підліткам, які хочуть змінити світ на краще.

«Людина», Ганна Булгакова

Нова енциклопедія Ганни Булгакової найбільше зацікавить дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Книжка дає відповіді на найпоширеніші запитання, пов’язані з анатомією та фізіологією. Скільки кісток у тілі людини, чому ми чхаємо й нічого не бачимо в темряві — про ці речі розповідають доступно й на прикладі кумедних малюнків. До слова, на минулорічному Форумі авторка представила одразу дві книжки — «Стилі одягу» та «Кольори в одязі», об’єднані в цикл «Модна валізка».

«Зайчикова книжечка», Іван Андрусяк

Серед паперових новинок для дитячої аудиторії можна буде відшукати й поезію. «Зайчикова книжечка» українського письменника й багаторазового лауреата літературних премій Івана Андрусяка — це збірка кумедних, простих і водночас колоритних коротких «віршоказок», що призначені для читання вголос та вивчення напам’ять. Ілюстрації до книжки виконала художниця Ольга Кузнецова.

«Вієчка», Павло Матюша

Дебютну книжку автора Павла Матюші на Форумі представить видавництво «Фонтан казок». Це невелика казкова історія про родину гномів, члени якої — тато Жаринка, мама Талія й донька Вієчка — настільки люблять і цінують один одного, що змінюють непривітний настрій інших жителів. Зауважимо, що книжка відкриває серію так званих покетбуків «Казка під подушку», які діти зможуть не лише читати перед сном, а й брати із собою на прогулянку чи в подорож.

«Лускунчик», Ен Лейсен

Ен Лейсен представить третю дитячу книжку із серії «Казка за Казкою». Цього разу нам пропонують оригінальне прочитання класичної різдвяної історії німецького автора Ернста Гофмана. В ілюстрованому світі з’являться оновлені образи мишачого короля та Феї Драже. Окрім «Лускунчика», до дитячої серії художника також належать книжки «Мрія Піноккіо» та «Хоробра Дюймовочка».

Поділитися цією статтею