Три основні проблеми, з якими зіштовхуються учні під час дистанційного навчання — відсутність мотивації, стабільного графіка й низька самоорганізація. Школярі вже не сприймають навчання в режимі онлайн як великі канікули, але потребують допомоги в побудові навчального розкладу. До того ж ніхто не відміняв повноцінний відпочинок після занять та соціалізацію. Але як цього досягти, коли донька чи син не випускає з рук гаджета? Два-три тижні життя за таким графіком — і ви вже скаржитеся, що дитина дратівлива, втратила «останній інтерес до навчання» і має низькі академічні успіхи. Ми підготували серію з п’яти публікацій, поради з яких допоможуть вашим дітям не вигоріти вщент під час дистанційки.
Жаби, сир, ковбаса та помідори: 4 лайфхаки тайм-менеджменту для дітей на карантині
Ми знаємо, як складно вам влаштувати вдома і свій робочий день, і навчальний графік дитини. Публікуємо дієві лайфхаки тайм-менеджменту для дітей і підлітків. Вони навіть звучать смачно: принцип швейцарського сиру, метод помідора, нарізання ковбаси та… поїдання жаб. Підліток чи дитина може протестувати кілька методик, поділитися з мамою чи татом результатом та користуватися щодня найзручнішим варіантом.
Навчіть ваших дітей вчитись самостійно: лайфхаки з дистанційки
Нехай ваша дитина сама скаже, де їй буде зручно займатись: так вона швидше адаптується до уроків удома. З планшетом можна проходити матеріал та робити уроки і в парку, і на березі річки, і на балконі, і на дачі. Навчатися можна лежачи, стоячи і навіть присідаючи. Ваша дитина буде вдячна, якщо мама й тато не братимуть на себе роль учителя. Натомість можна посприяти, щоб теми уроків впливали на життя! Як це зробити? Читайте в матеріалі.
Діти на локдауні: робимо гарячий лід, відеоблог і закохуємось у математику
Поки ви займаєтеся роботою та хатніми справами, ваша дитина може створити у квартирі весняний декор. Можете запропонувати сину чи доньці 12 цікавезних завдань на кожен карантинний домашній день. Або дати інструкцію для проведення видовищних експериментів (ваша присутність зовсім не обов’язкова!). Вишенька на торті — готова інструкція, як допомогти чаду зробити перші кроки у створенні відеоблогу. Дайте дітям можливість показати свої суперздібності під час локдауну, і ви приємно здивуєтесь. Детальні інструкції до активностей — у статті.
Допомагаємо дітям перемикатись із гаджетів на книгу
А ви маєте родинну традицію читання під час карантину та нон-стоп дистанційок? Якщо ні, слід негайно це виправити! Особливо якщо помітили, що ваші школярі та дошколярики і кількох годин не можуть провести без планшета чи телефону. Перегляд відео розвине в дитини так зване кліпове мислення (звичка сприймати інформацію за допомогою яскравих посилів). А ось читання розвине образне мислення та покращить пам’ять. Ну а тепер до діла! Знайомтеся з дієвими лайфхаками, як виховати з вашого малого гаджетолюба ще й затятого читаку.
Знайти час на все: онлайн-інструменти для планування життя дорослих і дітей
Початок дистанційної роботи і навчання — це і справжнісінький краш-тест для нервової системи, і перевірка дорослих і дитячих навичок ефективного планування часу й розподілу завдань. Виявляється, є прості онлайн-інструменти та старі перевірені способи, як організувати роботу над будь-яким завданням і розподілити свій час між різними активностями. Чи чули ви колись про віртуальну дошку-помічницю Trello? Чи знаєте, як скласти простеньку, але таку дієву ментальну карту? А як разом із дитиною за 15 хвилин провести аудит часу? Хутчіш за новими інструментами й знаннями.