Визначили переможців конкурсу «Вікіпедія для школи», упродовж якого найбільшу онлайн-енциклопедію українською мовою наповнювали статтями за шкільною програмою.
Участь взяли 75 вчителів з усієї України, які створили та покращили 230 статей із семи шкільних дисциплін: «Всесвітньої історії», «Зарубіжної літератури», «Інформатики», «Математики», «Мистецтва», «Фізики» й «Англійської мови».
Повний список призерів — за посиланням. Перші місця отримали:
Категорія «Всесвітня історія»
- Андрій Гриценко (старший викладач Глухівського національного педагогічного університету; Глухів, Сумська область)
Категорії «Зарубіжна література» та «Мистецтво»
- Ольга Лобода (вчителька Хмелівського ліцею Сумської області; Ромни/Хмелів, Сумська область)
Категорія «Англійська мова»
- Альона Харіна (викладачка української та англійської мови, перекладачка; Суми)
Категорії «Фізика» та «Інформатика»
- Олександр Пилипчук (вчитель Гаврилівської ЗОШ, Хмельницька область)
Усіх активних учасників нагородять призами та сувенірами, повідомляє ВікіМедіа.
В оргкомітеті конкурсу: Наталія Тимків, адміністраторка розділу Вікіпедії українською мовою, Валентина Кодола, одна з 50 найкращих вчителів України за версією Global Teacher Prize Ukraine 2019, Марина Лютинська, яка торік на цій премії отримала спеціальну відзнаку Microsoft за використання сучасних технологій у вчительській діяльності.
Олександр Пилипчук, учитель школи села Гаврилівки, який переміг у категоріях з фізики та інформатики, свою мотивацію дописувати до Вікіпедії прокоментував так:
«Ми живемо в інформаційному суспільстві, тому майбутня доля мови залежить від того, чи обговорюють нею серйозні речі (наукові проблеми, найновіші технології, історичні події тощо). Вважаю, що без цього мова приречена на зникнення протягом кількох найближчих поколінь. А Вікіпедія — найдоступніший майданчик, де кожен може долучитися до формування українського інформаційного середовища. Тому й редагую Вікіпедію сам і залучаю до цього своїх учнів і колег», — передає PodillyaNews.
Раніше «Освіторія» повідомляла про початок конкурсу.
Нагадаємо, нещодавно освітянин Андрій Гриценко переміг у міжнародній акції Вікіпедії — WikiGap Challenge. Він за березень-квітень започаткував 416 статей, ставши найкращим у світі!