Конкурс статей «Вікіпедія для школи» розпочався 20 жовтня і триватиме до 20 грудня 2020 року. У цей час вчителі (а також ті, хто раніше мав досвід роботи у школі або хоча б педагогічну освіту) мають змогу допомогти стати якіснішою та цікавішою найбільшій онлайн-енциклопедії українською мовою «Вікіпедія для школи». Можна створити нові або поліпшити статті на теми, які вивчають за шкільною програмою.

Цього року можна працювати за такими 11 предметами: українська мова, українська література, англійська мова, зарубіжна література, історія України, всесвітня історія, географія, інформатика, математика, фізика, мистецтво. Переможці, яких обере поважне журі, отримають призи та дипломи. Нагородження орієнтовно планують на березень 2021 року.

На думку членкині правління ГО «Вікімедіа Україна» Наталії Ластовець, в умовах дистанційного навчання особливо цінно, якщо з учнями діляться знаннями вчителі не лише зі своєї школи, а й з усієї України, якщо в них є джерело надійних та актуальних знань.

Статті мають відповідати правилам Вікіпедії (базуватися на авторитетних джерелах, не містити дослівно скопійованих частин публікацій, бути академічними, дотримуватися нейтральної точки зору тощо).

Досвід минулого року продемонстрував, що найбільше вчителі проявляли активність у розділах «Інформатика», «Фізика» та «Всесвітня історія». Загалом на конкурс було подано 230 нових і поліпшених статей. Завдяки педагогам до енциклопедії додали приблизно 300 тисяч слів.

Учасники мають зареєструватися у Вікіпедії. Заповнити анкету для участі в конкурсі. Детальна інформація тут.


Поділитися цією статтею