Останні 10 років були щедрими на неймовірні мультфільми. Жанр давно вийшов за рамки лише дитячого кіно, анімація стає все якіснішою, а пригоди усе дивовижнішими. Закарбовані сенси лишаються незмінними, але розкривають їх усе тонше. Чи є в цьому ТОПі ваші улюблені анімаційні персонажі, з якими ви дорослішали, вчились любити та радіти життю?
Товариство ourcommunitynow.com відібрало найкращі мультфільми, на їх погляд, які вийшли на екрани з 2010 до 2020.
15. Frozen (2013)
Історія про крижану королеву Ельзу, яка накликала на місто вічну зиму. Порушили закляття вічного холоду допомогли її сестра Анна та друзі.
Маючи дві номінації на премію «Оскар» та майже мільярдні прибутки, Frozen був надзвичайно успішним для «Діснея». Однак мультфільм — це просто разовий успіх. Він змінив тему фільмів Діснея і порушив гендерні стереотипи. Хоча на початку фільм здавався типовою історією «дівчина зустрічається з хлопчиком», він перетворився на чудову пригоду про силу сестринства. Перша жінка, яка скерувала анімаційні фільми Діснея — Ельза — показала молодим дівчатам, що вони можуть «відпустити свої сили» та стати сильними незалежними жінками.
2019 вийшла друга частина мультфільму, яка також отримала шалений успіх.
14. Лего Бетмен (2017)
Фільми про LEGO були величезним хітом цього десятиліття, а фільм LEGO Batman — безумовно найкращим. Поєднавши «алюзії-пасхалки» з веселими жартами, фільм сподобався і дітям, і дорослим. Він виявив теплу любов до коміксів у сучасних батьків, які змогли поділитися жартами з новим поколінням шанувальників супергероїв.
13. Моана (2016)
Це десятиліття було сповнене мультфільмів під керівництвом жінок, і Моана показує їм усі, що насправді означає бути принцесою Діснея. Моану не потрібно рятувати, вона доводить, що молоді дівчата ніколи не обмежені у своєму житті. Фільм також додав різноманітності світові Діснея і став одним із найбільш культурно автентичних починань. В оригіналі записували голоси акторів полінезійського походження, щоб грати полінезійських анімаційних персонажів.
12. Таємниця Коко (2017)
Головних героїв часто роблять сиротами, щоб глядачі відразу відчули їх біль. Це відомий прийом письменників і сценаристів. Складніше — написати цікаву історію, в якій буде багато родичів і сімейних відносин. Тому що цей клубок проблем не кожному хочеться розплутувати.
«Таємниця Коко» дуже емоційно описує стосунки з батьками, пошук себе в сім’ї та необхідність підтримки близьких. Під час цього мультфільму майже неможливо не плакати, а в кінці пульсує тільки одна думка — «Зателефонувати мамі». Два абсолютно заслужених «Оскара»: за анімаційний фільм і пісню «Пам’ятай мене».
Коко був першим фільмом Діснея, який вивчає мексиканські традиції. Коко вчить дітей не лише йти за своїми мріями, а й цінувати життя та саму подорож до мети.
До речі, 2020 на екрани виходить ще один мультфільм, який обережно та цікаво порушує тему смерті й надихає на яскраве життя — «Душа» від студії Pixar.
11.Думками Навиворіт (2015)
Що буде, якщо у наших емоцій також будуть емоції? Inside Out («Думками навиворіт») відповідає саме на це питання. Емоції вирують в голові головної героїні Райлі, яка з сім’єю переїхала, полишила улюблену спортивну команду й пішла до нової школи. Коли вона намагається пристосуватися до свого нового життя, її емоції — радість, страх, гнів, огида та смуток — також зазнають великого стресу.
Це одна з найбільш емоційних та найскладніших історій Діснея. Як юна, так і доросла аудиторія вчиться краще відчувати свої емоції, і все частіше пов’язує їх з персонажами саме цього мультфільму.
10. Кубо і дві струни (2016)
Після випадкового виклику мстивого духа минулого, Кубо мусить знайти чарівний костюм, який носив його покійний батько, щоб врятувати свою сім’ю.
Кубо і дві струни оживляють традиційне японське мистецтво. Анімація ілюструє світ стоп-моушн фентезі та абсолютно відрізняється від інших мультфільмів цього десятиліття. Це доводить, що для досягнення успіху потрібно похитнути усі стереотипи.
9. Історія іграшок 3 (2010)
З «Історії іграшок» почалася історія Pixar, і напевно, тому вони до кожного фільму цієї серії підходять з особливою любов’ю і турботою. Вийшло вже чотири мультфільми, і все бездоганно: повчально, весело, зворушливо.
Третя частина, звичайно, особлива. Це завершення історії Енді: він йде до коледжу (глядачі, які дорослішали разом з героями мультфільму, відчувають тут особливу реалістичність), а забуті й нікому непотрібні іграшки — в дитячий садок. Це фінал великого шляху? У теорії він безрадісний — смерть або забуття. Але іграшки переможуть і те, й інше, а на шляху встигнуть зробити революцію і врятувати інших від тиранії авторитарного режиму. Дві премії «Оскар»: за кращий анімаційний повнометражний фільм і за кращу пісню. Плюс любов Квентіна Тарантіно.
До речі, 2019 вийшла 4 частина цієї історії.
8. Зоотрополіс (2016)
«Зоотрополіс» — щось зовсім інше. Нарешті ніяких принцес і любовних перипетій. Фактично мультфільм — кримінальна комедія і детектив з широким соціальним підтекстом. Здається, що саме з цього мультфільму можна починати розмовляти з дитиною про суспільство, дискримінації, нерівності та те, як різні люди в принципі уживаються всі разом і не «їдять один одного». Ну, й тваринки там дуже милі та пухнасті — як на таке не подивитися? Академіки теж були вражені і дали фільму «Оскар».
7. «Ральф-руйнівник»
«Дісней» вразили багатьма мультиками, окрім названих, це й «Рапунцель», і «Місто героїв», і «Ральф-руйнівник»!
«Ральф-руйнівник» називають одним з найзахопливіших анімаційних фільмів десятиліття. Головному герою набридло завжди грати в поганого хлопця. Ральф показує світові, що ти справді можеш бути тим, ким ти хочеш. Фільм — надзвичайно вдала постановка, від анімації до музики та сюжету. Також є безліч жартів, які об’єднують сім’ї та дозволяють дітям і дорослим насолоджуватися єдиним фільмом.
6. Людина-павук: Навколо всесвіту» (2018)
Хто б міг подумати, що після стількох фільмів про Людину-павука кращу історію про нього ми отримаємо в мультфільмі. Причому настільки винахідливо, що він максимально точно копіює і переносить на екран дух коміксів. Всі ці «бум», «бах», «клац», а ще різні стилі малювання, поєднання 2D і 3D та швидкість перегортання сторінок. Мультики — це про максимальну творчість. У «Людині-павуку» її можна не просто відчути, а й побачити своїми очима.
У цьому фільмі Майлса Моралеса вчать, як стати супергероєм, у той час, коли він бореться зі своїми внутрішніми демонами, дізнається значення сім’ї й так швидко стає дорослим.
Фільм продемонстрував новаторський стиль, який вивів комікси на великий екран. Фанати називають це справжньою візуальною насолодою. Важливі не тільки мистецький стиль та анімація, але й порушені важливі проблеми у фільмі. «Ми плакали з Майлзом, ми сміялися з Майлза, і ми врешті закохалися в Майлза», — кажуть фанати.
Окрім цієї 10-ки у рейтингах постійно виринають ще 5 мультфільмів, які варті звання найкращих за останні 10 років. При цьому офіційно десятиліття починає відлік з 2011 і завершується 2020-м, отже режисери мають ще рік, щоб вразити нас остаточними підсумками.
5. «Як приручити дракона» (2010)
Зворушлива історія про те, як хлопчина подружився з драконом Беззубиком. Ідеальний підлітковий мультфільм про дорослішання і набуття свого «я». А ще про те, як важливо жити в гармонії з навколишнім світом.
Сотні годин роботи над освітленням і анімацією, дві номінації на «Оскар» і найпотужніший саундтрек від Джона Пауелла. Один з трьох найбільших мультфільмів студії Dreamworks.
4. «Кунг-фу панда — 2» (2011)
Існує думка, що трилогія «Кунг-фу панда» — низькосортне кіно, побудоване на дурних жартах. Це міф. За фасадом кумедних моментів (на яких обов’язково будуть сміятися шестирічки) ховається епічна внутрішня подорож героя від новачка, який не вірить у себе, до майстра. Схожу трансформацію виконав Люк Скайуокер в «Зоряних війнах», тільки чомусь його всі поважають, а над пандою По сміються. Даремно — фанати переконують, що друга частина «Кунг-фу панди» не гірша ніж «Імперія завдає удару у відповідь», просто інакша.
3. «Ранго» (2011)
Ви знали, що цей дивний мультфільм отримав «Оскар»? І було за що. Гор Вербінскі — один з найталановитіших постановників Голівуду, він своїм талантом підняв на вершину «Піратів Карибського моря». У «Ранго» митець поєднав свою любов до старих вестернів і трохи осучаснив їх, додавши невротичного головного героя (його, до речі, озвучує і «майже грає» Джонні Депп).
Вийшла надзвичайно весела, але по-доброму страшна історія, яку неможливо уявити в світі Disney, Pixar або Dreamworks. Рідкісний приклад оригінального авторського мультфільму з голлівудським розмахом.
2. «Острів собак» (2018)
Уес Андерсон вже радував нас ляльковим мультфільмом «Незрівнянний містер Фокс» за книжкою Роальда Даля. Тепер у нього своя історія про собак, яких вислали помирати на сміттєвий острів. Трохи сумно, мило і зовсім по-дорослому.
Без усіляких жартів «щоб ваш малюк не засумував». Але підлітки оцінять, будьте певнені. Рідко авторське бачення доходить до масового глядача, але у випадку з мультфільмом все простіше. Всі люди люблять дивитися мультики. І вашій бабусі сподобається «Острів собак», і вам. У цього мультфільму неймовірна сила пробивати покоління та стіни.
1. «Пісня моря» (2014 року)
Європейська анімація завжди відрізнялася від американської своєю увагою до стилю. Такі мультфільми ближче до живопису, ніж до кіно. «Пісня моря» ірландського режисера Томмі Мура схожа на дивовижну квітку або алмаз, кожен кадр з якої можна повісити в картинну галерею, і ніхто не помітить омани. Це точно один з найкрасивіший мультфільмів, який більшість бачили в своєму житті, і один з найбільш зворушливих.