Матері, які використовують «командний тон» у спілкуванні з підлітками, з більшою ймовірністю наразяться на суперечку, аніж на позитивну відповідь. Це підтверджує нове дослідження Університету Кардіффа, передає BBC.
Вчені вивчили реакцію понад тисячі підлітків на традиційні для такого віку прохання — наприклад, виконати домашню роботу чи зібратися до школи. Респонденти 14 і 15 років реагували на одні й ті самі вказівки і прохання, які до них доносили, по-різному.
Підтвердилося, що мами, які переконували підлітків більш «теплим» тоном і в інтонаціях яких відчувалася підтримка та заклик до співпраці, отримали кращі результати, аніж ті мами, які намагаються чинити на підлітків тиск.
Вчені використали записи, які робили мами. При цьому дослідження не вивчало, як підлітки реагують на слова батька.
За словами вчених, коли мами намагалися тиснути на дітей за допомогою «командного тону», ті з більшою ймовірністю починали сперечатися і йти на конфлікт.
«Нейтральний тон» викликав загалом нейтральну реакцію, а от «теплі інтонації» мами виявилися найуспішнішим способом змусити підлітків виконати прохання.
Одна із авторок дослідження Нетта Вайнштейн каже, що батькам важливо пам’ятати про цю особливість за якою сприймають їхні прохання.
«Часто батьки просто забувають про це — через стрес або втому», — додає вона.