У Львові розпочався книжковий форум, і тут є цікавинки для найвибагливіших. Серед 700 подій BookForum — 85 дитячих! Можна почаювати з авторами улюблених книжок, взяти участь у квестах, читаннях, дискусіях, перформансах та інтерактивних презентаціях. Усе це відбувається в 30 різних локаціях Львова. На зустрічі з читачами приїхали понад тисячу українських та іноземних учасників. Літературні пригоди тривають з 18 по 22 вересня. Які ж заходи обрати батькам та дітям?
Для юного покоління підготували більш ніж півсотні презентацій новесеньких книжок та проєктів, по одинадцять дискусій та майстер-класів, по три воркшопи, інтеракції та читання. Окрім того, буде презентація-концерт та автограф-сесія.
Воркшопи
Для дітей 5-7 років влаштовують спектакль-квест,
Наталія Мусієнко та редакторка дитячих книжок Альона Леонідова розкажуть
МІСЦЕ: Львівська обласна бібліотека для дітей, Читальний зал дошкільників, учнів 1-4-х класів (Львів, Володимира Винниченка, 1).
Презентація дитячої книжки Оксани Думанської «Миколчині сни» у сполученні з майстер-класом від Катерини Немири.
Оксана Думанська написала чудові оповіді й запропонувала, щоб ілюстрації до цієї книги виконали діти. На допомогу прийшли працівниці бібліотек, які організували учнів з різних шкіл Львова, а Катерина Немира пояснила юним художникам, що таке ілюстрації та як їх виконати. Катерина — скульпторка, письменниця, педагог та авторка власної методи навчання дітей образотворчого мистецтва — проведе майстер-клас для всіх охочих хлопців та дівчат.
«Я НЕ ЧИТАЮ КНИЖОК»:
СТВОРЕННЯ АРТБУКІВ З ДІТЬМИ
22 вересня, 11:00-12:30
Під час майстер-класу діти дізнаються історію походження артбуків та створять власний примірник.
Графічний альбом чи артбук — колекція зображень та ілюстрацій, які зібрані у вигляді альбому під однією обкладинкою. Вміст графічного альбому майже завжди пов’язаний між собою спільною темою — чи то твори окремого образотворчого жанру, чи конкретного художника або фотографа.
До речі, це одна з тих подій форуму, яка супроводжуватиметься жестовою мовою.
Інтерактивні дії
Мотиваційний квест для підлітків за мотивами книжки Олександри Яворівської «Юкі» про хокейного воротаря, українця за походженням Тараса Савчука і його історії про те, як мрія і любов сильніші за цілий букет вроджених хвороб, не сумісних зі спортом.
Спілкування з психологинею щодо того, як батькам зацікавити дітей і привити їм любов до читання.
5 подій для дітей, які супроводжуватимуться перекладом жестовою мовою
- «Як не бути колючкою» — гра-розвага-презентація книжки-білінгви «Історії Люсі Робін»
Двомовна новинка (українською і англійською) для діток віком від 3 до 9 років. «Історії Люсі Робін» — це добрі повчальні історії для дітей про сімейні цінності, про любов, про те, як важливо слухатися батьків, цінувати себе та ближніх, про дружбу, вірність, наполегливість та інше. Подія в програмі. - Квест-презентація серії книжок видавництва «Ранок» і ЛА «BaraBooka» для дітей 9+
Інтерактивне читання та захоплива гра з авторками Олесею Мамчич, Галиною Ткачук, Ольгою Купріян і Ганною Осадко. Завдяки квесту читачі дізнаються ключові родзинки всіх новинок у серії. Подія в програмі. - Зайчикові читання з письменником Іваном Андрусяком, лауреатом премії імені Лесі Українки
Іван Андрусяк — відомий український поет, прозаїк, автор багатьох творів для дітей, талановитий літературний критик та перекладач. З 2005 року, після народження молодшої дочки, присвятив себе дитячій літературі. Вірші увійшли до книжки «М’яке і пухнасте». У 2007 році була надрукована повість-казка для дошкільнят і молодших школярів «Стефа і її Чакалка». З 2014 року — головний редактор видавництва «Фонтан казок».
Подія в програмі. - Жахливі читання в бібліотеці
Дуже загадкова подія, яку обов’язково має відвідати кожен книгоман.
Подія в програмі. - Як створити шедевр?
Знайомство з відомими картинами та скульптурами. Діти виконують завдання, пов’язані з історією створення шедеврів, а у фінальному завданні створюють колективно мистецький твір. Мета воркшопу: показати, що створити мистецький твір може кожна дитина.
Подія в програмі.