«Світ навиворіт» зі школярами: 5 маршрутів на свята від телеведучого Дмитра Комарова

cover_komarov
Автор тексту: Олена Юрченко

Хто сказав, що тільки закордонні мандрівки вражають і запам’ятовуються надовго? Шукач пригод Дмитро Комаров спеціально для читачів «Освіторії» склав маршрути незабутніх поїздок Україною для дітей і батьків. Яскраві враження гарантовано!

Для шукачів пригод із старших класів: підйом на гору Стіг

Карпати — улюблене місце Дмитра Комарова в Україні: енергію гір ні з чим не порівняти!

Напевно, тим, хто планує там відпочити, одразу спадає на думку Буковель. Але можна урізноманітнити свої весняні враження. Спершу дістатися до станції Воловець у Закарпатській області. Звідти регулярно курсує транспорт до селища Пилипець, доїхати вдається швидко. А вже там можна купити квиток на підйомник, який привезе на гору. І звідти пішки до гори Стіг, яку місцеві ще називають Стуг. Краєвид ошелешить і зачарує навіть найвибагливіших «гірських гурманів», та й шлях на пік гори набагато легший, ніж на Говерлу. Адже від підйомника і до кінцевої точки маршруту доведеться пройти всього годину-півтори.

Ралі Дакар по-українськи і катання на лижах у купальниках

Весна приходила цього разу неспішно, багатьох вже втомив сніг. Але сім’ям, які люблять кататися на лижах, телемандрівник радить хоча б одного разу організувати поїздку на Драгобрат. Сніг там лежить до травня включно!

Пригода запам’ятається школярам надовго. Навіть не мрійте, що це буде ще одна банальна поїздка на гірськолижний курорт. Почнеться така мандрівка екстремально, адже дорога до Драгобрата — найгірша, яку тільки можна знайти в Україні. У селищі Ясиня (Рахівський район) доведеться пересісти зі звичайного транспорту на спеціальні «таксі». Це буде або джип для ралі, або для cross-road. А якщо більш бюджетно — обирайте УАЗик чи ГАЗ-66 з кузовом. Тільки на такій автівці вдасться дістатися безпосередньо до курорту. Під час поїздки перехоплюватиме подих: шлях пролягатиме через круті схили, часом під кутом 35 градусів догори. Жоден звичайний джип не підійметься туди.


Дорогу на Драгобрат пан Комаров вважає українським Ралі Дакар, тільки в холодних місцях. Як діти зазвичай захоплено переповідають друзям про цю поїздку бездоріжжям!


Це 40 хвилин шаленої тряски і при цьому колосального задоволення для тих, хто стомився від нудного міста і відкритий нестандартним пригодам. Зате на самій горі є чудові комфортні готелі та працюють надійні підйомники.

І тільки там випаде унікальний шанс покататись у квітні-травні на лижах, одягнувшись у купальники, шорти та футболки. Адже в травні на Драгобраті температура підіймається до +15-20 градусів, а сніг ще лежить. Родинна фотосесія вдасться на славу! Можна піднятися вище на підйомнику, щоб помилуватися краєвидами.

Зверніть увагу: небезпека

Не піднімайтеся на Стіг і Драгобрат без гіда. У горах погода може змінюватися миттєво, і часто з’являється туман, у якому можна сплутати напрямок.

Багато хто недооцінює Карпати. Людям здається: якщо висота гір менша за 2 км, можна ні про що не турбуватися. А насправді в Карпатах навіть бувалі мандрівники, друзі Дмитра Комарова, губилися і знаходили дорогу до найближчого селища лише через два дні.

Якщо на вершині гори застане туман, зорієнтуватися, куди спускатися, дуже важко. Є велика ймовірність, що можна потрапити до дикого лісу. Порада від любителя екстриму: якщо така біда станеться, знайдіть русло річки і йдіть уздовж. Воно й виведе вас до «цивілізації».

Animal-watching і схід сонця біля моря… у Києві

Багато з нас забувають про те, що в Києві є своє море. Хоч це і водосховище. І якщо більшість людей вважає його невеличким, бо звикла бачити з боку дамби, насправді його площа — 922 км2. Проїхавши вздовж берега машиною буквально 40-50 км, побачите густий сосновий ліс і круті береги висотою до 30-40 метрів. А захід і схід сонця в цих місцях — одні з найкрасивіших в Україні.

У квітні можна відкрити пляжно-похідний сезон, вирушивши туди з родиною на ночівлю з палатками. Берег великий і дикий, місця для стоянки вдосталь. Цей варіант відпочинку — для юних екстремалів та їхніх батьків. До речі, Київське море розташоване неподалік від Чорнобильської зони. Із високою імовірністю ви зустрінете там зайців, косуль, білок і навіть диких кабанів. Такий аnimal-watching неодмінно сподобається дітям.

Йорики, бабайки, очеретяні поля в українській Венеції

Весна — найкращий час для романтичних вражень. Погодьтеся, зі словом «романтика» часто асоціюють Венецію. Та з нинішнім курсом долара і навіть з новими маршрутами лоукостів це місто можуть дозволити собі далеко не всі. Але своя маленька Венеція є і в Україні.

Колоритне містечко Вилкове сховалося на півдні Одещини прямісінько в дельті Дунаю. З Одеси до Вилкового курсує рейсовий автобус. У 2017 році там відремонтували 40 кілометрів дороги, тож подорож буде комфортною.

У Вилковому є готелі, але краще селитися у місцевих. Вони допоможуть зорієнтуватись у тутешніх цікавинках, транспорт хазяїна стане на ці кілька днів і вашим, а господарі будуть за гідів.

Чим італійська Венеція відрізняється від української? В Італії люди ходять тротуарами, що розміщені вздовж каналів, або плавають на гондолах. А у нас функцію тротуарів виконують дерев’яні кладки. Ці вузькі настили і є «вулицями». Альтернативний транспорт — човен. Весною, коли сніг щойно розтанув, канали шириною від 1 до 2 метрів будуть наповнені вщерть і не цвістимуть, як улітку.


Канали тут називають йориками. Плавають по них, стоячи на човні й відштовхуючись від дна довжелезним веслом, у якого кумедна назва — бабайка.


Йориками з бабайками керують не тільки чоловіки, а й дівчата. І навіть бабці!
Якщо вас відвезуть на городи, побачите очерет, з якого роблять екодахи і який за височезну ціну експортують в європейські країни. Друзі вашої дитини, дивлячись на знімки цієї місцини, запитають: «Це що, в Україні? А я і не знав!»

Сафарі на Херсонщині

Телемандрівник має чимало спогадів про сафарі в національних парках Африки, у Кенії й Танзанії, де в природному середовищі можна подивитися на диких екзотичних тварин: як лев поїдає косулю, бегемоти ховаються від спеки в озері, а носоріг заснув просто посеред дороги і його треба об’їжджати. Усе це звучить, як спогади з казки «Айболить».

На півдні України в Херсонській області є Асканія-Нова. Це найстаріший степний біосферний заповідник планети і найбільший степовий заповідник Європи. Звісно, ви не зустрінете там слона і жирафа, зате є шанс побачити понад 60 видів тварин, занесених у Червону книгу України. А ще посеред безкрайнього степу випасаються африканські зебри, американські бізони, шотландські поні, південноамериканські верблюди, олені, антилопи та лами. В орнітопарку можна зустріти страусів ему, фазанів, карибських фламінго, павичів, папуг.

Як дістатися до диво-заповідника? Із Херсона вирушаєте до Нової Каховки, звідти — на південний схід у бік Генічеська, а в селі Чкалове треба звернути праворуч, у самісіньке серце природної казки.

Поділитися цією статтею