Як мобільний додаток «Кліматичні краплі» вчить дітей ековідповідальності

cover_co2
Автор тексту: Олексій Сімончук

Українська команда створила мобільний додаток «Кліматичні краплі», який привчає робити «екологічно дружні вчинки». Вже зараз у системі понад 500 користувачів, а цього тижня сервіс оголосив про змагання з екологічності між школами. Ми поговорили із засновником сервісу Кирилом Томляком.

kyril

Про додаток

Додаток відстежує і винагороджує кліматично дружні вчинки своїх користувачів. Зараз це: рух велосипеда, збереження енергії в будівлях, генерація зеленої електроенергії (дахові електростанції потужністю до 30 кВ), поводження з відходами і висадках дерев.

Ця діяльність відстежується, переводиться в бали (краплі), які можна обміняти на знижки в кафе, ресторанах та магазинах-партнерах.

Кожен бал, що має назву «Кліматична крапля», — це 1 кг парникового газу СО2, який не потрапляє до атмосфери внаслідок екологічних дій учасників платформи. Така людина є «джерелом» скорочення викидів парникових газів і протягом року може утворити 500 і більше «Крапель».

screen_co2_2

Сервіс працює з вересня 2017 року. Зараз у системі 500-700 користувачів. Компанія розраховує, що вже протягом цього року кількість учасників платформи сягне 100 тис. осіб, а обсяг «Крапель» у платформі становитиме 50 млн одиниць, що свідчитиме про скорочення викидів парникових газів на 50 тис. тон.

Як це працює

Наразі автоматизовано тільки рух велосипедом. Ви сідаєте, включаєте в додатку «Початок руху», а після закінчення — вимикаєте. Весь цей час програма рахує вашу швидкість та кілометраж. Штучний інтелект також вираховує, чи дійсно ви їхали велосипедом, чи машиною або громадським транспортом.

screen_co2

Для інших процесів треба надсилати фотографії та певні документальні підтвердження. Наприклад, для роздільного збору відходів це короткий опис досвіду сортування, підтвердження ваги зібраних відходів — фото, чеки, квитанції.

Про роботу з молоддю

Ми ходимо до шкіл та університетів і розповідаємо про наш проект. Раніше це було тільки в Житомирі, тому що саме там ми розпочали його. Наразі ми розробили разом із житомирським департаментом освіти методичні матеріали, використовуючи які вчитель може провести урок про зміни клімату.

Молодь — наша основна цільова аудиторія, адже вони на «ти» з гаджетами, відкриті світу, у них немає за спиною багажу, який стримує їх від сприйняття нового. Вони схильні до швидкої реакції.

Про конкурс

2 квітня ми оголосили конкурс серед шкіл щодо використання мобільного додатка «Кліматичні краплі», завдяки якому школярі накопичуватимуть бали, здійснюючи екологічно дружні вчинки. Чотири школи, які назбирають найбільшу кількість крапель із розрахунку на кожного учня, отримають можливість відправити 3-4 школярів на кліматичну конференцію, яка відбудеться в грудні в Катовіце (Польща). Конкурс триватиме до 28 вересня, а свої заявки школи можуть залишати до 30 квітня за посиланням.

screen_co2_3

Школи, що зареєструвалися, можуть здійснювати ековчинки та генерувати краплі з моменту реєстрації. Після реєстрації для участі в конкурсі необхідно встановити мобільний додаток і створити новий обліковий запис для школи, обравши роль «Джерело». Паралельно потрібно сприяти встановленню додатка учнями, які братимуть участь у проекті. Встановлення додатка варто поєднувати з навчанням з питань зміни клімату.

Поділитися цією статтею