Свята не за горами: 5 золотих правил для вчителів, щоб закрити всі хвости та надихнути учнів на нові звершення

created by Artificial Intelligence

Зимові канікули 2024/2025 у школах почнуться 30 грудня й триватимуть до 10 січня. До кінця чверті та календарного року вчителю треба встигнути зробити безліч справ — від заповнення класних журналів до мотивації дітей, які теж вигорають та виснажуються в умовах війни. А ще знайти підхід до учнів, які полюбляють випрошувати оцінки, та поспілкуватися з батьками про те, як долати навчальні втрати дитини. Тож варто скласти план дій і чітко його дотримуватися. Ось готова інструкція. 

Оцінки у 5–9-х класах по-новому: моделі, інструменти, орієнтири

Доведеться ставити у п’ять разів більше оцінок, ніж раніше? Одні оцінки будуть за старання, інші — за досягнення? Що таке «групи результатів» у свідоцтві досягнень? Зрештою, що саме вимірюватиме вчитель та що може шокувати педагогів і батьків? Найпопулярніші міфи про формувальне оцінювання розвінчує Ірина Клименко, проєктна менеджерка з оцінювання Команди підтримки відновлення та реформ МОН. 


Учні випрошують оцінки: як вчителю витримати тиск?

Маніпуляції і тиск із боку учнів — один з найбільших викликів для вчителя. Оцінки та цифри в колонках журналу досі залишаються найпотужнішим мотиватором для дітей. Тож нерідко вони полюбляють «вибивати» оцінки з учителів або випрошувати їх. Як вчителю витримати тиск учнів? Як коментувати навчальні результати і не переходити межу професійної етики? Практичними порадами ділиться вчителька української мови та літератури Новопечерської школи Діана Мельникова.


Як заповнити класний журнал швидко і без нервів: 10 підказок

Зізнайтеся чесно: ви теж не любите годинами заповнювати класний журнал. От і вчительку Наталію Флінту зовсім не надихає паперова робота. Тому експертка НУШ дає просту інструкцію для педагогів молодшої школи, як заповнити журнал швидко, без нервів та якісно. Одне з важливих правил для початку — виділити час для внесення рутинних щоденних записів. Наприклад, робити це вранці перед уроками. Більше корисників — у статті.


Подолання навчальних втрат — спільна робота школи та батьків

Класи надолуження, додаткові завдання та індивідуальні заняття — щоб подолати навчальні втрати українським школярам доводиться працювати більше та сумлінніше. Проте ця робота має лягати на плечі не лише вчителів та учнів. Важливу роль у надолуженні втрат відіграють батьки. Їхня залученість може допомогти дитині впоратися з труднощами та відчути підтримку в цей непростий навчальний період. То як зробити подолання навчальних втрат приємною спільною роботою педагогів і батьків?


Розпаліть мотивацію учнів: 5-крокова модель похвали

Виснаження та вигорання в умовах війни — звична справа для кожного українця. Особливо гостро такі проблеми позначаються на дітях: навчання дається через силу, знижуються показники уваги та запам’ятовування, можливий регрес. У рамках курсу «Розумію» розбираємо, як учителю м’яко вплинути на учнівську мотивацію, та пропонуємо надзвичайно цікаві й дієві вправи для всього класу.

Поділитися цією статтею