Зовсім скоро, до 30 червня, результати тестування з усіх предметів з’являться на інформаційних сторінках, і абітурієнти дізнаються, які в них шанси на вступ до вишів. Нині пропонуємо проаналізувати особливості ЗНО 2021 та згадати, як готувалися. Чимало старшокласників робили це ефективно та із задоволенням на платформі iLearn. «Краще я не виходитиму заміж, а весь час займатимусь математикою, бо в математиці можливо все!» та інші цікаві висновки онлайн-підготовки до ЗНО — у матеріалі.
Предмети топові та не дуже
Найпопулярнішою цього року можна назвати математику — ЗНО з неї проходили майже 245 тис. осіб. Українську мову й літературу обрали 222,5 тис. А от на тестування з української мови, без літератури, з’явилися лише 68,7 тис. охочих. Такий розподіл можна пояснити тим, що старшокласники були налаштовані складати ДПА, де обов’язковими предметами були якраз математика та українська мова. У квітні Верховна Рада ухвалила закон про звільнення випускників 2021 року від обов’язкового проходження ДПА у формі ЗНО. Але ті, хто запланував вступати до вишів цього року, напевно, вже не стали міняти пріоритети.
На третьому місці за популярністю — історія України, знання з якої перевіряли 203 тис. осіб. До слова, саме вона (або англійська мова) була заявлена третім обов’язковим предметом для ДПА у формі ЗНО. Можливо, у своїх знаннях англійської мови впевнені менше випускників, адже її складали лише 129 тис. осіб.
Найменше було учасників на ЗНО з трьох іноземних мов: іспанської (154), французької (417) та німецької (1900). Це типова ситуація щороку, адже це тестування важливе лише для майбутніх філологів, перекладачів та викладачів цих мов.
Третина учасників не склала математику
І знов математика в топі, от тільки негативному. Саме цей предмет проігнорували найбільше попередньо зареєстрованих учасників ЗНО. На математику рівня стандарту прийшов лише кожен восьмий з учнів (12%), які мали бути на випробуванні. Тестування з математики рівня стандарту було необхідне лише як результат ДПА і не дає змоги використати результати під час вступу до вишу. Тож коли учнів звільнили від обов’язкового проходження ДПА, чимало з них не з’явилися на цей тест.
Для проходження тестування з української мови (без літератури) не прийшла майже половина зареєстрованих — 46%. На біологію не з’явились 38%. На жаль, тестові зошити, які готувалися для них, залишилися нікому не потрібними.
Найкраща явка була на українську мову та літературу — 89%, на англійську мову — 88% та математику профільного рівня — 84%.
Хто не склав тестування? Поки що результати визначено не з усіх предметів. Наразі експертна комісія встановила мінімальні бали у 2021 році для таких предметів ЗНО:
- математика — 10 балів;
- фізика — 12 балів;
- хімія — 14 балів;
- іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська) — 18 балів.
24 червня експертна комісія має встановити пороговий бал для іспитів з української мови, української мови та літератури, історії України та біології, а 25 червня — ще й з географії.
Попередній результат — найважче далась математика профільного рівня. Її не склала третина абітурієнтів (31,1% від загальної кількості учасників тестування). А найбільш оптимістичний результат — із фізики: поріг «склав/не склав» подолали 91,7% осіб.
Особлива історія: підготовка до ЗНО з iLearn
Утім, окрім цифр, декому з абітурієнтів підготовка до ЗНО 2021 принесла чимало незабутніх вражень. Про це свідчать відгуки, які залишали на онлайн-платформі iLearn ті, хто готувався саме там. Під час підготовки вони проходили безкоштовні вебінари з необхідних предметів і квест з української. А також перемагали страхи перед випробуванням, користуючись тренажером ЗНО — онлайн-сервісом, який допомагає перевіряти теоретичні та практичні знання.
Гейміфікована онлайн-платформа iLearn, яку розробила громадська спілка «Освіторія», дає змогу прокачувати свого героя, заробляти «вчибакси» за перегляд навчальних вебінарів, виконання тестових завдань та проходження онлайн-курсів. І під час цих цікавих занять готуватися до ЗНО.
«Я за 2 вебінари навчився більше, ніж за 2 роки навчання в школі (за 10-11-й клас)», — стверджує користувач Влад.
А Оля Мельникова пише: «Велике спасибі! Ви неймовірні! Я знайшла вас за місяць до ЗНО і безмежно рада! За два вебінари я зрозуміла, що насправді математика дуже цікава, якщо її розуміти, коли є такий офігенний вчитель! Дуже сподіваюсь, що завдяки вам я складу ЗНО. Йду далі вас дивитись!»
Трапляються досить дивовижні та зворушливі висновки, і багато-багато емоцій.