Програма розвитку молоді: як учням інтернатів подолати поріг ЗНО

Розпочався відбір на Програму розвитку молоді від громадської спілки «Освіторія» та компанії «Кока-Кола Беверіджиз Україна». Це комплексна програма підтримки дітей зі шкіл-інтернатів, яка допомагає їм повірити в себе, визначитися з майбутньою професією і якісно підготуватися до ЗНО та вступу до закладів вищої освіти на бюджетну форму навчання.

Програма працює в 15 школах-інтернатах з усієї України та щорічно охоплює понад 1200 учнів. За результатами минулого навчального року, 85 % випускників з 14 інтернатів, де працювала програма, вступили до вишів. А профорієнтація за тестом Magellano University допомогла 65 % учнів обрати професію за покликанням.

Зоя Литвин

голова ГС «Освіторія»

«Нас дуже надихають результати минулого навчального року. Вони промовисто свідчать про сильне бажання вчитися, яке мають діти в інтернатах. Бо найчастіше їм бракує не крутих подарунків чи солодощів, а доступу до якісної освіти та віри у власні сили. Саме цей підхід сповідується нашим проєктом».

Складовими програми є мотиваційні тренінги, профорієнтація та онлайн-підготовка до ЗНО на платформі iLearn.

Усі освітні заклади, які беруть участь у проєкті, забезпечуються комп’ютерними класами, тож учні можуть безперешкодно проходити онлайн-навчання. До того ж процес навчання на платформі iLearn гейміфікований, тобто використовуються ігрові елементи. Під час реєстрації на платформі учні обирають собі віртуального героя. Далі за перегляд щоденних вебінарів, вирішення тестів і завдань користувачі платформи отримують монетки «вчибакси». За них можна апґрейдити свої героїв, придбавши їм у спеціальному магазині новий одяг, аксесуари тощо. Таким чином, у кожного буде свій унікальний герой.

Анна Сидорук

операційна директорка ГС «Освіторія»

«Гейміфікація — один з ключових трендів у сучасній освіті. Ми в «Освіторії» активно підтримуємо інновації, тому й впровадили цьогоріч у платформу iLearn ігрові елементи. І результати вражають: залученість учнів на платформі збільшилася в 6 разів порівняно з минулорічними показниками».

Гейміфіковане навчання ще більше вмотивувало випускників брати участь у проєкті. А ті учні, які показували найкращі результати впродовж навчання та досягали проміжних рівнів на платформі, отримували подарунки від компанії «Кока-Кола Беверіджиз Україна». А в кінці року учасник, який першим досяг найвищого 80-го рівня, отримав головний приз — MacBook Air. Першим це зробив Єлисей Міхневич, випускник Рафалівської ЗОШ Рівненської області, якого урочисто привітали представники «Освіторії» та компанії «Кока-Кола» на святі останнього дзвоника. Окрім цього, організатори проєкту відзначили найуспішніших користувачів платформи iLearn у кожному з інтернатів, що брали участь у проєкті, і нагородили їх планшетами iPad mini.

Вже з вересня 2019 року розпочнеться новий етап Програми розвитку молоді й до проєкту можуть долучитися школи-інтернати з усієї України. Для участі у відборі потрібно заповнити онлайн-анкету.

Поділитися цією статтею