Що потрібно знати про підлітків? Що їхнє життя — це сплески гормонів та постійні контрасти. Іноді батькам складно зрозуміти, що підліткам і самим важко в перехідний період. Потрібно звикати до змін тіла, вимог соціуму та нових відповідальностей. Зібрали для вас корисні матеріали, що допоможуть порозумітися з вашим тинейджером.

Покоління, яке змінює все: як зрозуміти сучасних підлітків

Покоління зумерів чи постміленіалів вважають найбільшою надією людства. Зараз цим підліткам та молодим людям по 10–25 років. Дослідники вважають, що це перше digital native покоління: вони не уявляють свого життя без смартфона. Які їхні цінності та щоденні звички? Як вони навчаються та працюють? І чому їх вважають найсамотнішим поколінням? Переклали для вас головні висновки дослідження про зумерів.


Дивовижні підлітки: чому вони знімають і публікують своє життя?

Свята, поїздки та звичайні прогулянки з друзями у підлітків рідко відбуваються без знімання всього навколо на свій смартфон. Батькам складно зрозуміти, навіщо їхня дитина розповідає на камеру, як минув її день, дорогою до супермаркету. А весь контент, що публікує підліток у соцмережах, дорослим здається абсолютно безсенсовним. Ми поспілкувалися із психологинею та самими тинейджерами і дізналися, чому їм так подобається знімати своє життя. Готові допомогти вам зрозуміти дивовижних підлітків.


Підлітки і ризикована поведінка: як батькам розпізнати тривожні дзвіночки

Підліток — це згусток контрастів: часта зміна настрою, самооцінка то падає, то злітає до небес, дитина бунтує, змінює стилі одягу, інтереси та смаки. Батьків це лякає, спантеличує. Як серед нормальних поведінкових проявів підлітка розпізнати тривожні дзвіночки: ризиковану поведінку, думки про самогубство? І коли щось дійсно пішло не так, як діяти батькам? Психологиня Ольга Кухарук пропонує дієву інструкцію для батьків, щоб зрозуміти, коли варто хвилюватися, а коли — просто видихнути.


Підлітки, стосунки, секс: що точно не варто казати тинейджерам?

Розмови з підлітками про стосунки, здоров’я та секс можуть здаватися батькам складними чи незручними. Адже ці теми досі оповиті упередженнями, страхами та замовчуванням. Проте дорослі часто забувають: статеве виховання — це насамперед про зміни тіла в підлітковому віці та його сприйняття, здоров’я та безпеку, культуру стосунків та цінності. Як говорити з підлітками без страшилок? Що точно не варто казати дітям? Склали чекліст із головними табу для батьків.


«Як відшити хлопця?» і ще 13 запитань, про які мовчать підлітки

Є речі, про які підлітки принципово не хочуть запитувати дорослих. Але ж і Google не дає на їхні запити конкретних відповідей з покроковою інструкцією. Тож мамам і татам буде корисно знати, що непокоїть, гризе, бентежить і мучить представників покоління Z та покоління Альфа. Спойлер: їх непокоїть, як обирати друзів, боротися з чутками, що робити з думками про суїцид, як відшити хлопця, що надокучає, як правильно вибачатись. Разом із сертифікованою тренеркою Іриною Зарецькою-Котруце склали шпаргалку для батьків, на які питання шукають відповіді ваші діти й підлітки просто зараз.

Поділитися цією статтею