Петро Чернишов: «Якщо у вас у школі немає дебатів — це велика проблема»

cover_kyivstar
Автор тексту: Олексій Сімончук

Петро Чернишов у минулому був учителем математики, а потім перейшов у бізнес. Обіймав посади фінансового директора і керівника в кількох міжнародних корпораціях. Протягом останніх трьох років очолює компанію «Київстар». У хабі «Освіторії» Чернишов прочитав лекцію про те, якою має бути сучасна освіта, щоб виховувати людей, які зуміють адаптуватися для життя в майбутньому. Публікуємо найяскравіші цитати.

Мій дід був дуже відомим математиком, доктором наук. Бабуся — викладачем фізики. Мама теж була математиком. Загалом, мені ніде було дітися, крім як стати вчителем.

Я закінчив математичну школу із золотою медаллю і вступив на механіко-математичний факультет в Уральському державному університеті. Але вже з 14 років я почав допомагати вчитися школярам і студентам — був репетитором.

«Поки ви вчитеся в школі, у вас є величезна розкіш — час»

Більше у вас ніколи не буде стільки вільного часу. Адже більшості не потрібно заробляти гроші в цей період. Це чудова можливість для того, щоб читати. Тим більше, зараз немає проблем з тим, щоб дістати будь-яку книгу.

10 текстів про найуспішніші освітні системи у світі

Особисто я читаю дуже багато історичних книг. Важливо розуміти, що історію пишуть переможці. Коли ви читаєте будь-яку історичну книгу, будь ласка, пам’ятайте про це.

«Якби я зараз зустрів себе шкільного віку, то порадив би в першу чергу читати»

А крім того — виховувати із себе людину, яка готова завжди сперечатися. Але не з батьками.

У всіх хороших західних школах дуже важлива частина освіти — це дебати. Якщо у вас у школі цього немає, це велика проблема. Тоді ви не можете логічно й чітко викласти свою думку.

«Людину можна навчити тільки тоді, коли вона готова вчитися»

Темпи розвитку бізнесу і, відповідно, розвитку кар’єри вимагають від людей, щоб вони постійно отримували нові знання і навички. Але якщо людина не готова вчитися, тоді її потрібно звільняти за непрофесіоналізм.

Як виховати Ілона Маска: поради батьків найпрогресивнішого бізнесмена сучасності

Для мене як для керівника важливо, щоб співробітник хотів працювати, розвиватися, співпрацювати з іншими людьми. Коли береш людину на роботу, важливо звертати увагу на її ставлення до роботи і до життя в цілому.

«Багато людей готові працювати за менші гроші, але під керівництвом хорошого начальника»

Із таким керівником цікаво. Поряд з ним можна отримувати нові знання, вміння, відчувати, що ви розвиваєтеся.


Власне, для розвитку як раз потрібні три речі: 1. Хороший керівник або ментор. 2. Читання книг. 3. Спілкування з розумними людьми.


Зрозуміти, хороший чи поганий у вас керівник, можна за один місяць.

«В Україні університет схожий на карго-культ»

Якщо в університеті можна скласти іспит за гроші — це не університет, це імітація, простий ринок. Якщо ваш викладач за останні десять років жодного разу не був на хорошій науковій конференції — це ненормально.

«Зі школами в Україні все не так погано»

З однієї причини: якщо в людини є гроші, вона відправляє дитину в хороший європейський університет. А школярів не так просто відправити вчитися в іншу країну. Тому ті, у кого є гроші, намагаються створювати тут для своїх дітей нормальну шкільну освіту.

Як шкільна освіта допомогла Ізраїлю стати батьківщиною стартапів

Дві мої доньки вчилися у Великій Британії, але повернулися в Україну. Ми знайшли для них дві класні школи: одну — приватну, другу — державну.

У Києві зараз багато хороших шкіл. Якщо є економічний фундамент — усе саме собою виникне. А в університетах одних зусиль батьків буде недостатньо.

«Майже все хороше навколо нас створене людьми, які хотіли розбагатіти»

Майже все погане — людьми, які прагнули до влади.

Зараз багато людей, які хочуть розбагатіти, але для цього їм потрібно щось створювати. Проте важко уявити, що вони придумають і що станеться в майбутньому.

Адже ще 10 років тому про Facebook майже ніхто не знав, а iPhone представили у 2007 році. Тому дати прогноз хоча б на 10 років вперед — практично нереально.

«У світі регулярно пророкують, що зникне безліч професій та настане тотальне безробіття»

Так, таке буває, що професії зникають. Але в розвиненому суспільстві люди, які втрачають роботу, перенавчаються. Тоді все нормалізується. Завжди з’являється щось нове, не треба шкодувати за старим.

Поділитися цією статтею