Із чого варто розпочинати реформу та що допоможе здійснити освітнє диво? Зібрали для вас найкращі статті про цікавий закордонний досвід: ідеї з Естонії, Фінляндії, Франції, Південної Кореї та інших країн.

7 методів шкільної освіти Франції, які варто застосувати в Україні

Бібліотеки з бук-бендами, онлайн-щоденники і «домашки» у планшетах, подкасти і відеодосліди, залучення дітей до шкільних педрад, навчальні вистави та уроки в кінотеатрах — вчимося вчитися не нудно за французькими методиками.


Шведський досвід: чому в освіті важливі цінності

Швеція з населенням лише 9 мільйонів дала світові 12 відомих брендів. А ще — 30 нобелівських лауреатів. Скандинавія ж взагалі — 57 нобелівських лауреатів. Звідки беруться продуктивність та інноваційність в освіті?


Юло Вооглайд: «В Естонії оцінки ставлять тільки в старших класах, але вони взагалі не потрібні»

82-річний Юло Вооглайд — відомий естонський соціолог, соціальний психолог, філософ, освітній експерт, почесний професор Тартуського університету. Він заснував в Естонії три експериментальні інноваційні школи та продовжує працювати над реформуванням освіти в країні. Пропонуємо лекцію пана Юло про те, чому оцінювання шкодить учням.


Як шкільна освіта допомогла Ізраїлю стати батьківщиною стартапів

Головний принцип ізраїльського учня — «Я все можу». Він діє абсолютно в усьому, а школи дають для цього інструменти. Ізраїльтян змалку в школах вчать не боятися оригінальних рішень і бути по-хорошому нахабними. Яке значення для виховання має емоційний стан дитини і навіщо дітей вчать говорити про настрій, з яким вони приходять до школи?


Як у школах Південної Кореї розвивають правильне мислення

Південна Корея — серед лідерів рейтингу освітніх систем за версією PISA. Як це пов’язано з правильним мисленням? Які навчальні методи допомагають сформувати сучасну людину з інноваційним типом мислення? Що таке інфраструктура внутрішнього світу людини під кодовою назвою mind?

Батьківські збори: три історії з Нідерландів

Чому в Нідерландах так багато уваги приділяють моральному стану дитини в школі, а батьківські збори проводять лише раз на рік? Єдина причина, чому вчителі можуть викликати батьків у школу, — обговорення настрою школяра.


5 правил директора естонської школи, які варто запозичити

В Естонії, яка входить у трійку лідерів рейтингу PISA, вважають, що реформа освіти має стосуватися і методів управління школою. Що робити директору, щоб школа була успішною? Гііе Ассер, директор Аннелінської гімназії міста Тарту, розповіла, чому треба менше керувати і більше передавати владу вчителям.


Як влаштована секретна школа Ілона Маска

У закладі в Південній Каліфорнії, де навчаються діти засновника SpaceX і Tesla, немає традиційних класів і заздалегідь складеної програми. Навіщо бізнесмену знадобився власний навчальний заклад? Чому там викладають лише троє вчителів і яких неймовірних речей вони навчають?


Хлопці мінус дівчата: навіщо в естонській школі практикують роздільне навчання

У Колегіумі Старого Таллінна роздільне навчання застосовують з 1-го до 9-го класу. Однак хлопці й дівчата разом вчаться на уроках музики та співів, а також на позакласних заняттях. Які результати дає цей підхід? Чому дівчата й хлопці потребують різного темпу навчання? Як різняться мотивація та способи засвоєння матеріалу у школярів і школярок?


У чому секрет фінського освітнього дива

Фіни почали змінювати систему освіти 50 років тому. Не кидалися гаслами і не казали, що хочуть стати найкращими у світі. Рік, коли вони стали першими в рейтингу PISA, був також роком невдоволення станом освіти. Що з фінської системи освіти можна застосувати в Україні?

Поділитися цією статтею
Автор: