Материнство відкриває у вас суперсили — і вони вам точно знадобляться
Журналістка і мама двох дітей відверто ділиться «негламурними» епізодами свого материнства. З особистих причин авторка побажала залишитися анонімною.
Моєму мамству майже 10 років. За цей час я багато зрозуміла і ще більше прийняла.
Зрозуміла, що бути мамою означає бути всесвітом для однієї людини. Прийняла, що моє тіло більше ніколи не належатиме лише мені — воно стало джерелом їжі, тепла, безпеки і любові.
Зрозуміла, що материнство — контрастний душ: прийняла сотні слинявих цьомчиків і стільки ж відрижок.
Зрозуміла, що безглуздо було купувати новий ортопедичний матрац перед народженням другої дитини. А тоді із подивом прийняла власну здатність спати на ньому навіть після того, як малий кільканадцять разів його обпудив.
А пізніше зрозуміла, що поєднання в моєму житті таких явищ, як молодша школа, немовля і позаштатна робота, подарувало мені суперсилу — засинати будь-де і за будь-яких умов.
Я навчилася радо приймати різні подарунки дітей: малюнки-каракулі, листівки, пластилінових монстриків, браслетики з бісеру, які я носила як модний аксесуар. У мене навіть стало духу не провалитися крізь землю, коли зі словами «мамо, це тобі» малий простягнув мені на пальці козулю з носа. Ми саме пили з подругою каву.
І от після всього цього, на десятий рік материнства і в третю ніч, коли 3-річний малий заснув сам у своєму ліжку, я лежала і думала, що вийшла із цього випробування переможницею: у мене доросла, трохи нахабна, але цілком самостійна донька і син, який добре адаптувався в садочку і вивчив гімн української армії. І от саме тоді донька знайшла у своєму волоссі вошей. У ту мить мій так-сяк упорядкований світ розкришився, як пісочне печиво.
Я пригадала, як малою, граючись у піжмурки, забігла у курник. Мені тоді здалося, що я фізично відчула, як ті воші на мене звідусіль наскочили. А потім був звичний радянський метод боротьби з вошами — смердюче дустове мило і дитячий страх, що після нього можна лишитися лисою назавжди. Тоді я затямила собі, що більше не ховатимусь у курнику, і подумала, що курник — єдине місце, де можна підхопити вошей. І от майже через 30 років мені довелося зрозуміти, як я помилялась. Виявляється, воші можуть спіткати дитину, навіть якщо вона живе у столиці і вчиться у центральній гімназії.
Коли ми всі намастили голови протипедикульозним шампунем і зробили родинне селфі, я зрозуміла: воші у 21 столітті, коли люди літають у космос і користуються штучним інтелектом, потрібні для того, щоб ми не вважали себе всесильними господарями світу. Бо одного дня крихітні бридкі паразити можуть умить знищити сімейні плани, мамську самооцінку і навіть зачіску. У ту хвилину безпорадності я прийняла вошей як частину материнства.
Воші: що робити сучасній мамі
1
Огляньте волосся: особливо ділянки над вухами і потилицю — саме там воші полюбляють скупчуватися і відкладати яйця.
2
Яйця вошей, або гниди — це дрібненькі прозорі «перлинки», що міцно кріпляться на волосині. За 7–16 діб із них вилупляться дорослі особини вошей, що відкладуть нові яйця. Дорослі особини вошей — довгасті комахи, що п’ють кров дитини — побачивши один раз, ви запам’ятаєте їх назавжди. Якщо ви знайшли у волоссі гниди та\або дорослих особин вошей, негайно ідіть до аптеки.
3
В аптеках є багато протипедикульозних засобів: шампуні, спреї, мазі. Вони однаково ефективні, але обов’язково обирайте той засіб, що має в комплекті гребінець для вичісування.
4
Після того,як протипедикульозний шампунь чи спрей знищить живих особин і їхні яйця, треба ретельно вичесати гниди. Саме тому гребінець із металевими зубцями є незамінним. Вичісуйте волосся над раковиною, бажано поставити поруч лампу, бо гниди дуже дрібні. Якщо не вичесати всі яйця, є імовірність, що деякі з них усе ж вилупляться за тиждень-два. Наберіться терпіння, можливо вам доведеться вичісувати не раз і не два, усе залежить від кількості гнид.
5
Для остаточної перемоги над вошами за два тижні слід знову помити голову протипедикульозним шампунем.
6
Не соромтеся теми вошей — це хвороба, і саме так цю проблему слід сприймати. Якщо ви виявили воші чи гниди у своєї дитини, напишіть у батьківський чат, щоб інші теж оглянули своїх дітей. Що раніше ви виявите педикульоз, то простіше буде його полікувати.
7
Регулярно оглядайте волосся дитини: на початковому етапі дитина ще не чухається, але гниди уже можуть дозрівати. Для профілактики час від часу змащуйте голову дитини ефірною олією чайного дерева — мами із досвідом кажуть, цей запах відлякує вошей.