Чим зайняти дітей на весняних канікулах?

Весняні канікули в деяких регіонах можуть бути довшими, ніж зазвичай, та обмеженими в розвагах через локдаун. Знову батькам доведеться проявляти винахідливість, щоб зайняти чимось дозвілля синів і доньок. «Освіторія» підготувала добірку можливостей, які стануть татам і мамам у пригоді.

STEAM-досліди із супергероїнею Семою

«Супер Сема» — це не просто мультсеріал про юну супергероїню та її пригоди, що змінюють світ. Не просто перша африканська серія (продукт створений британською та кенійською компаніями). Найцікавіше, що зі злодіями та шахраями Сема бореться не якимись суперсилами, а знаннями в галузі STEAM та креативністю. Усі інгредієнти та способи проведення дослідів названі в анімації. Але задля безпеки до неї ще додається ігрове шоу «Лабораторія Семи», де підлітки поетапно демонструють усі заявлені досліди. Тож це не сама лише розвага, а можливість зацікавити дитину хімією та фізикою.

Цей мультсеріал — лише один із цілої низки контенту, який презентує нині YouTube під брендом YouTube Originals Kids&Family. На 30 проєктів пішло понад $100 млн. Більшість із них ще в розробці, але деякі вже можна безкоштовно подивитися, тим паче регулярно з’являються нові серії.

Для тих, кому ще зарано дивитися про Сему, є серіал «Шалена сила фруктоніндзь». Зрозуміти його можна практично без слів. Тут вже йдеться виключно про перегляд пригод. Але батьки легко здогадаються, яка користь у тому, щоб дитина захопилася безстрашними героями, які полюбляють різноманітні фрукти та виступають проти підступних любителів фаст-фуду. Такі поняття, як пробіотики, живий та мертвий йогурти, меню, здорове харчування, є майже в кожній серії.

А ті, хто вже переріс супергероїню Сему та хоча б трохи знає англійську, можуть захопитися майже детективним серіалом «Локдаун». Його герої — підлітки, що нудьгують на карантині. Що може бути ближче нині тінейджеру? З’являються персонажі лише під час групових та парних сеансів ZOOM. Віконечка інколи розбавлені текстом чату (повідомлення не складні, за ними можна удосконалювати знання англійської мови). А коли таємниці досліджені, за ними зазвичай криються психологічні та соціально значущі ситуації, розвінчані стереотипи.

Майстерки: діти проти пластику

Якщо школярі хочуть зробити щось власноруч і водночас розділяють екологічні погляди, їх приємно вразить серія відео «Діти проти пластику». Суперзавдання цілком реалістичне: порятувати Землю від пластику, навчившись робити екологічно чисті речі, а також правильно утилізувати відходи, знаходити нове життя старим речам. Джинсові пенали, еко-френдлі паперове намисто, сумочка з футболки — усе це можна зробити самостійно.

Усі етапи перероблення продемонстровані, тож їх легко повторити. А відео веселі, яскраві, нагадують улюблену дітьми серію про побутові лайфхаки. Просто дайте дитині необхідні матеріали (їх перелічують на початку), і якийсь час вона буде зайнята.

А кумедна горила з гри Recycle Roundup від National Geographic прокачає навички вашої дитини у сортуванні сміття. Перед гравцем з’являються баки для різних видів відходів, а згори починає сипатися різний мотлох: пляшки, картонки, органічні відходи. Гравець керує горилою і намагається прибрати і посортувати все сміття. Щоразу, коли дитина вкине мотлох не в той контейнер, горила скривить свою веселу мордочку.

Психологія… з нащадками Телепузиків

Насправді героїв цього мультсеріалу звуть Оддбодси, що можна перекласти як Диваки. Але їх називають також Телепузи, при цьому просять не плутати з Телепузиками, які були колись популярними. Ззовні здається, що в них теж монітори замість животиків та облич, або вони — живі пухнасті гаджети.

Деякі серії підійдуть для дошкільнят, але частина пригод, особливо у класі, сподобається учням початкової школи. Знати іноземну мову не потрібно: анімація без слів.

Що ж особливого в семи персонажах, що створені студією із Сінгапуру One Animation? У кожного з них — свій колір та яскравий характер. Можна сказати, до кожного додається своєрідний мануал: що любить, чого терпіти не може, яке в нього хобі та яке дивацтво. І навіть мала дитина може зрозуміти, що негативні якості — наслідки тих самих позитивних, а те, що допомагає проявити себе та бути цікавим іншим, у перебільшеній формі відлякує та втягує в складні історії. Приміром, Червоний любить перемагати, не може чекати, занадто самовпевнений та знайшов себе у спорті. А Фіолетовий — фанат чистоти, порядку та відповідальності, терпіти не може запізнень та спонтанності, займається реалістичним мистецтвом та надто прискіпливий.

Якщо роздивлятися серії просто як смішні ситуації, може й не сподобатися — вони не найкумедніші серед інших мультфільмів. Але якщо обговорити з дитиною, що відбувається, через які особливості характеру, чому герої не могли спинитися, які свої особливості вони б мали враховувати, будуть такі собі ази психології. Скажімо, ось б’ються за останній шматок страви Червоний (якому потрібно перемогти понад усе) та Помаранчевий (який любить, щоб на нього звертали увагу, визнавали особливим). А врешті-решт ласий шматок залітає до рота Зеленого, який просто спав. Адже його фішка — насолоджуватися. Кожен характер притягує до себе своє.

Трендові саморобні маски

Можна зробити щось корисне, зайняти дитину і при цьому трохи розвіяти сум із приводу локдауну. Для цього наберіть у YouTube хештег #diyfacemask і подивіться тренди на захисні маски та способи зробити цікаві дитячі варіанти самотужки. Яких тут тільки немає! Весняні квіткові принти, яскраві однотонні, мережива, мультгерої на масках, посмішки та навіть вироби у формі сердечка.

З такими різноманітними та красивими масками хочеться думати не про хвороби, а про весну та приємні зміни.

Конкурс есе про жінок-вчених

Певно, не кожна старшокласниця захоче напередодні канікул писати есе. Але інша річ, якщо це цікаво, а призовий фонд — 4 тисячі доларів від спонсорів та додаткові кошти, які зберуть на благодійному аукціоні. Уся сума буде залежати від того, до якого закладу освіти переможниця вступить і якої стипендії на навчання потребуватиме. Окрім цього заплановані інші цінні призи.

Організатори конкурсу приймають роботи до 21 березня включно. Вік учасниць: від 14 до 21 року. 

Есе українською мовою, розміром до 500 слів слід написати про одну з 12 жінок-вчених, запропонованих благодійним освітнім проєктом STEM is FEM («Наука — це вона»). Хоча не заборонено написати і кілька робіт — про кожну з них. У творі потрібно яскраво описати наукові досягнення героїні, вплив її винаходів на долю людства та враження, яке вона справляє на юну авторку. І, звісно ж, есе має бути новоствореним, досі ніде не надрукованим і містити лише правдиві факти.

Головними партнерами конкурсу виступають ООН Жінки в Україні та Дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ). 

Поділитися цією статтею