Щоб старшокласникам було легше готуватись до ЗНО, запускають Всеукраїнський чемпіонат ZNO_BOT_Challenge з підготовки до тестування через чат-боти Телеграму. Спеціально розробили боти з математики, Історії України, Української мови та літератури. Переможці, які за рейтингом посядуть перше, друге та трете місце, отримають новенькі iPADи від компанії SoftServe та інші призи.
Бот щодня надсилає з банку ЗНО питання, які вирішують школярі, та відразу дізнаються, чи їхні відповіді правильні. Бот вміє вибірково надсилати завдання, які викликають складності, щоб закріпити матеріал, і навпаки, легкі завдання надсилає менше.
Програма має всі типи завдань з аналогією зошита ЗНО (наприклад з математики: тестові питання, відкриті питання з розрахунку та ін.). Тут є система рейтингу (за кожну правильну відповідь нараховуються бали) і працює адаптивний метод повторення (автор — відомий польський дослідник Петр Возняк).
У минулому році вже запускали бота для підготовки до ЗНО з математики. У BOT Challenge тоді взяли участь понад 6 тисяч школярів зі всієї України, які вирішили більше ніж пів мільйона завдань. Переможців нагородили призами на ZNO PARTY в офісі SoftServe.
У цьому році ZNO_BOT_Challenge запускають з трьох предметів та запрошують партнерів для ботів з «Історії України» та «Української мови та літератури», які зможуть винагородити переможців.
Очікують, що боти заохотять понад 25 тисяч школярів зі всієї України, збільшать їх успішність, допоможуть тим, хто не має можливості відвідувати репетитора.
«Зараз підготовка до ЗНО виходить на фінішну пряму, тому необхідно посилювати саме практичну підготовку та надати додаткову мотивацію школярам!», — розповідає Максим Серпухов, радник ректора з розвитку Харківського національного економічного університету ім. Кузнеця, де й розробили чат-ботів.
Отримати доступ до них можна також увівши в пошук Telegram: HNEU_ZNO_math_bot, HNEU_ZNO_history_bot, zno_ukr_hneu_bot.
Нагадаємо, безкоштовно готуватись до ЗНО та отримувати подарунки можна також за допомогою відеокурсів та тестів на гейміфікованій платформі онлайн-навчання від «Освіторії» https://ilearn.org.ua.