Скасувати оцінювання НУШ неможливо, заявили керівники МОН, відповідаючи на запитання Освіторія.Медіа. Питання постало з огляду на призупинення навчальних вебінарів на цю тему через петицію, що набрала 25 тисяч голосів.

«Нова українська школа передбачає інший підхід до оцінювання, і скасувати підхід, який закладений в концепті, в стандартах, не є можливим сутнісно, змістовно і візійно», — зазначила заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова.

Водночас чиновниця визнала, що сама поява петиції і в цілому невдоволення новою системою оцінювання спровоковані невчасним і неналежним інформуванням про запроваджені МОН зміни. Міністерство, додала пані Кузьмичова, визнає складність інструменту і вже працює над його спрощенням, зокрема щодо ведення електронних журналів, адаптацією і якомога швидшим навчанням освітян через заплановані онлайн-вебінари.

«Насправді час для комунікації щодо змін і підходів з низки суб’єктивних і об’єктивних причини був втрачений. І ми знаємо, що в базовій школі ми маємо провисання НУШівської реформи. Зараз ми дуже багато надолужуємо саме по базовій школі. Та ситуація, яка зараз склалася із системою оцінювання, вона склалася в загальній масі шкіл… Ми на неї відреагуємо якісно і, сподіваюся, у короткі терміни», — запевнив міністр Оксен Лісовий.

Зараз МОН очікує на реакцію від Кабміну щодо петиції про скасування оцінювання НУШ. Напередодні електронна петиція про скасування наказу МОН «Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання» набрала 25 тисяч підписів, необхідних для її розгляду.

Автори петиції наголошують, що нова система оцінювання не покращує якість освіти, а лише створює додаткове бюрократичне навантаження на педагогів. Вони закликають МОН переглянути підхід до оцінювання та розробити більш прості й ефективні методи.


Поділитися цією статтею