Вебінар МОН «Оцінювання класів НУШ: планування, види навчальної діяльності й фіксування результатів» перенесено на 10 березня на 16:00, повідомляють на Facebook-сторінці Міносвіти. Цей вебінар мав відбутися сьогодні, 17 лютого.
Міністерство пояснило свої дії очікуванням реакції від Кабміну на петицію про скасування оцінювання НУШ. Напередодні електронна петиція про скасування наказу МОН «Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання» набрала 25 тисяч підписів, необхідних для її розгляду. Тепер МОН упродовж 10 робочих днів очікує від уряду відповідного рішення, щоб продовжити навчання або припинити його.
Автори петиції наголошують, що нова система оцінювання не покращує якість освіти, а лише створює додаткове бюрократичне навантаження на педагогів. Вони закликають МОН переглянути підхід до оцінювання та розробити більш прості й ефективні методи. Міністерство відповідає, що «відкриті до співпраці та готові разом шукати найкращі рішення, які сприятимуть розвитку нової системи оцінювання результатів навчання учнів й учениць без додаткових ускладнень для вчительства».
Напередодні поточного навчального року Міністерство освіти затвердило нові критерії оцінювання для 5–9-х класів НУШ. Система базується на чотирьох рівнях, кожен з яких містить три бали, що в підсумку формує оцінку за 12-бальною шкалою. Проте багато батьків та освітян розкритикували цей підхід, вважаючи його надто складним та незрозумілим. МОН наприкінці січня оголосило про багаторівневий план навчання педагогів нової системи оцінювання.
15 лютого на сайті електронних петицій Кабміну з’явилася ще одна вимога — тепер щодо підвищення заробітної плати педагогічним працівникам. За два вихідні дні за неї вже проголосували майже 9 тисяч осіб з необхідних 25 тисяч. Автори петиції просять збільшити зарплату освітян утричі — до рівня оплати плаці своїх східноєвропейських колег (1000–1500 доларів).
Як повідомив на Всеукраїнській освітній конференції «Серпнева-2024» голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, для того, щоб удвічі підвищити заробітну плату вчителям, потрібні додаткові 100 мільярдів гривень. А весь державний бюджет України йде на потреби Збройних Сил України.