Нове дослідження IWF показало, що у 2023 році було виявлено найбільше зображень сексуального насильства над дітьми категорії А. Ця категорія включає найжорстокіші знущання над дітьми. У доповіді підкреслено, що злочинці шукають молодших дітей від 3 до 6 років — такого контенту було виявлено 15%. Найчастіше на фото та відео з меншими дітьми є старша дитина, можливо, брат або сестра.

То як захистити дитину онлайн під час літніх канікул?

Досліджуйте технології

Якщо у вашій сім’ї з’явився будь-який новий гаджет, яким цікавиться дитина: ігрова консоль, смартфон, ноутбук, планшет тощо, завжди краще ознайомитися з усіма тонкощами, перш ніж давати його дитині. Перевірте, чи можна заздалегідь налаштувати вікові обмеження або встановити фільтри та батьківські контролі. Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до гайдів для батьків про контролі, соціальні мережі, ігрові консолі, ПК та багато іншого.

Керуйте часом

На канікулах діти проводять більше часу вдома, тому важливо поговорити з дитиною про екранний час, щоб усі члени сім’ї знали, який час є прийнятним. На багатьох пристроях і додатках можна налаштувати обмеження екранного часу. Крім того, рекомендуємо підписати з дитиною сімейну угоду із правилами використання гаджетів для всієї родини.

Говоріть про безпеку в інтернеті

Розвиток критичного мислення щодо безпеки в інтернеті може мати навіть більше значення в захисті онлайн і дати дітям впевненість в онлайн-світі. Регулярно говоріть з дітьми про користування інтернетом, обговорюйте різні сценарії, з якими вони можуть зіткнутися, щоб вони були готовими до того, як на це реагувати. Згадайте про те, як ігнорувати небажані запити в друзі, залишати неприємні та шкідливі онлайн-чати, повідомляти про окремих людей або не поширювати особисту інформацію. А допоможе з такими розмовами спеціальний подкаст «Хороших батьків не блокують».

Куди звертатися по допомогу:

  • Зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео допоможе сервіс Take It Down, який запустили в Україні за підтримки телеком-оператора «Датагруп»: https://stop-sexting.in.ua/adult/zupynyty-poshyrennia/
  • Інтернет-портал повідомлень Internet Watch Foundation допоможе видалити такий контент в інтернеті: https://stop-sexting.in.ua/adult/povidomyty/
  • Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) для дітей та дорослих — дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
  • Діти та батьки можуть поговорити із психологом #stop_sexтинг: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ та в Теlegram.
Поділитися цією статтею