Якщо ви хочете зробити все, щоб допомогти дитині мати щасливе і здорове життя, то навчіть її відкладати задоволення. Так, саме затримка задоволення — це здатність протистояти спокусі негайної винагороди та чекати наступної. До того ж це навчить нервову систему боротися зі стресом.
Дослідження свідчить про наявність зв’язку між затримкою задоволення та соціальним, емоційним, фізичним здоров’ям та успіхом у навчанні, пише лікар-терапевт Вікторія Прудей у своєму блозі, передає 24 канал.
Через навколишнє середовище батьки можуть посилити здатність дитини затримати задоволення або послабити його. На жаль, зараз діти виховуються у світі постійного та негайного задоволення, тому вони не можуть протистояти своєму бажанню отримати те, що вони хочуть у цей момент. І це негативно впливає на їхні академічні, соціальні та емоційні навички.
Тому важливо докласти зусиль для розвитку навичок уповільненого задоволення у дітей. «У батьків все було інакше — бувши дітьми, вони жили у світі затримки задоволення і саме життя навчило їх чекати», — запевняє експертка.
Як розвивати навички відкладеного задоволення у дітей
- Не давайте їм гратися в телефонах постійно, коли їм нудно.
- Уникайте використання смартфонів в автомобілях та ресторанах.
- Використовуйте поняття «спочатку» та «потім»: нехай малеча спочатку прибере іграшки, а потім вона зможе пограти в ігри.
- Навчіть дітей збирати винагороди.
- Грайте з дітьми в настільні ігри, щоб навчити чекати черги.
- Навчіть дітей діяльності, яка потребує постійних зусиль для досягнення результатів.
- Не поспішайте одразу допомогти, нехай діти самі спробують усунути проблему.