Вступники можуть підвищити свій бал за допомогою трьох коефіцієнтів: регіональний та галузевий нарахують автоматично, а сільський треба підтвердити, нагадують у МОН.
Так, претендувати на сільський коефіцієнт (СК) можуть ті, хто в рік вступу закінчив школу на території села й зареєстрований у селі. Конкурсний бал таких вступників буде помножений на 1,02, а також 1,05 для вступників на спеціальності, яким надається особлива державна підтримка.
Перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, завантажено в ЄДЕБО. Тож в електронних кабінетах випускників таких закладів автоматично з’являється повідомлення про можливість застосування СК. Однак щоб його отримати, вступник має завантажити в електронний кабінет або додати до паперової заяви довідку про місце реєстрації.
Важливо, що цього року не має значення, скільки часу вступник зареєстрований у селі. Однак варто звернути увагу, що СК не застосовується для вступників, які закінчили школу або зареєстровані на території селищ.
Регіональний коефіцієнт (РК) нараховується тим вступникам, які обирають виші НЕ в Києві. Для 11 регіонів РК дорівнює 1.04. Це такі області: Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська, Черкаська. В усіх інших випадках РК дорівнює 1,02.
Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 і діє для вступників на ті спеціальності, яким надається особлива державна підтримка. Необхідно звернути увагу, що ГК застосовується тільки для заяв із першою та другою пріоритетністю.
Регіональний та галузевий коефіцієнти нараховуються вступникові автоматично, тобто для їх отримання йому не потрібно робити жодних додаткових дій.
Відеороз’яснення щодо коефіцієнтів можна переглянути тут:
Також цього року вперше запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я», які уклали угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.
Для таких вступників передбачена квота-4, тобто окремі місця. Якщо їх не вистачить на всіх таких абітурієнтів, то буде задіяний механізм першочергового коефіцієнта і бали вступника домножуватимуться на 1,05, повідомляють у МОН.
Читайте також: Як діятимуть пільги під час вступу.
Ілюстрація: https://unsplash.com