На сайті антарктичного наукового центру МОН розмістили 3D-тур станцією «Академік Вернадський». Тепер кожен охочий може побачити, як виглядає їдальня полярників, антарктичний бар «Фарадей», лабораторії та обладнання, з яким працюють дослідники, повідомляють у Міністерстві. 

Віртуально можна оглянути 3 платформи:

1. Антарктичні околиці (огляд з найвищої точки острова Галіндез, даху озометричного офісу та паливного бака).

2. Будівлю Ворді Хауз (дерев’яна хатинка, яка є зразком ранньої британської наукової бази та має велике історичне значення. Поряд з будівлею зберігся флагшток).

3. Станцію «Академік Вернадський».

Ознайомитися з 3D-туром можна за посиланням.

Важливо, що цього року, уперше з передачі 1996 року станції Україні, було розпочато масштабну модернізацію «Академіка Вернадського». На ремонт з держбюджету виділили майже 35 млн грн. 

Україна — одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиді, що функціонує цілий рік. Станція «Академік Вернадський» розташована на мисі Марина острова Галіндез.

Оскільки після розпаду Радянського Союзу Росія оголосила себе єдиною правонаступницею всіх антарктичних станцій СРСР, українські науковці втратили можливість проводити дослідження на власній станції.

Однак 1996 року Україна змогла придбати британську станцію «Фарадей» за символічну ціну — 1 фунт стерлінгів, після чого її перейменували на честь першого президента НАН України.

Нагадаємо, нещодавно учасники українських антарктичних експедицій  відвідали 30 шкіл — переможниць конкурсу «Запроси полярника до себе!».

Поділитися цією статтею