Учні 9 міст перемогли в конкурсі «Запроси полярника до себе»: Києва, Черкас, Миколаєва, Білої Церкви, Житомира, Одеси, Львова, Харкова та Запоріжжя.
Національний антарктичний науковий центр разом з Міносвіти розпочали акцію минулої осені. Школярі надіслали понад 200 листів з малюнками, запитаннями та відеозапрошеннями. Одна школа, навіть відправила фото з власноруч спеченим пирогом.
Цікавило дітей усе — від фауни Антарктиди до побуту полярників. «Чи часто ви бачите ведмедів та пінгвінів? Що ви їсте? Як ви ходите слизькою кригою? Чи сумуєте за рідними?», — розповідають експедитори в публікації на сайті Міносвіти.
«Зустрічі були неймовірні, діти вітали нас дуже тепло, ставили багато запитань. Ми розповідали про своє життя та роботу на станції, показували відео з Антарктики. Виявилося, що полярники для школярів — справжні герої. І це справді мотивує, показує, що наша робота важлива», — поділився враженнями учасник 21-ї експедиції Олександр Савицький.
Наприклад, у Миколаївській ЗОШ №1 Олега Ольжича полярникам подарували ляльку-мотанку, яку учасники цьогорічної сезонної експедиції відвезли в Антарктиду. Вона стала справжнім талісманом на станції «Академік Вернадський».
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a4416cb5769290531.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a3e9872e905296932.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a3e95f62441281435.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a3fa2d1f809885379.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a3fbaade800102871.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a402ea7c290970044.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a4056ee7433274265.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a406a40d681741758.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a413684d015560468.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a40c185f933227268.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a41a204e256289125.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a41d245d901366153.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a41e5231332773284.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a423de05530277016.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a43562f5928916088.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a428a62f413047612.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a43a06b7403634359-1.jpg)
![Новини: Учасники українських антарктичних експедицій провели зустрічі у 30 школах](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/05/5ced4a43dd940360079949.jpg)
Фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України
«А доки тривав тур наших полярників школами, ми отримали на пошту дуже цікавого листа. У ньому 12-річний хлопчик написав, що коли виросте, хоче працювати на станції «Академік Вернадський», і запитував, на кого йому для цього треба вчитися. Коли діти таке пишуть, то розумієш, що всі зусилля зовсім недаремні. На запит ми відповіли. Порадили вчитися на метеоролога, морського біолога чи геофізика», — розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Вона також додала, що на наступний навчальний рік МОН та НАНЦ планують продовжити конкурс і зробити його географію масштабнішою.