У Німецькому інституті економічних досліджень в Берліні (DIW Berlin) довели, що тривалість людського життя залежить не лише від таких факторів, як спадковість, екологія, погані звички, а й від того, наскільки ваша мати освічена.

Щоб дослідити вплив освіченості матері на тривалість життя дітей, вчені ретельно вивчили особові справи більш ніж 3300 матерів із західнонімецьких земель періоду 1950–60-х років, а потім — особові справи їхніх дітей. Дані надала Соціально-економічна група SOEP — велика база, в якій є інформація як про смертність людей, так і про освіту кожного її учасника.

Отож, у сім’ях, де мати хоча б закінчила школу, діти живуть приблизно до 65 років. Це на 2 роки більше, ніж діти тих мам, які не мали середньої освіти чи обмежились початковою школою.
«Цю закономірність можна пояснити звичками, які отримує дитина в сімейному колі», — пояснює провідний соціолог дослідження Даніель Шніцляйн (Daniel Schnitzlein).

Річ у тому, що більш освічені люди «запрограмовані» вести здоровіший спосіб життя, збалансовано харчуватися, стараються займатись спортом.

Цікаво і те, що відомості про рівень освіченості батьків-чоловіків особливо не вплинули на кінцевий результат із цифрою про тривалість життя дітей.

У Даніеля Шніцляйня є ще один цікавий меседж: «Політику в освітній сфері часто відокремлюють від сфери охорони здоров’я. А даремно! Вони взаємопов’язані в довгостроковій перспективі, ба навіть між поколіннями».

Тож наразі вчені з Німеччини пропонують більше уваги приділяти підтримці дітей з неблагополучних родин. Насамперед треба розширювати сферу послуг, пов’язану з освітою та доглядом дітей, які зростають у дитячих будинках.

«А це вже питання рівності можливостей, — додає співавтор дослідження Матіас Хюбенер (Mathias Huebener). — Деякі діти вже й так отримали моральні збитки через особливості своїх батьків, тому треба їм подарувати хоча б цільову підтримку, щоб їхнє здоров’я не залежало настільки сильно від материнського фактора».

Поділитися цією статтею