Пілотний етап будуть проводити у вибірці закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у яких навчаються 15-річні підлітки.  Він триватиме з 8 квітня до 6 травня.

Про це повідомили в МОН. 

Учасники пілотного етапу проходитимуть оцінювання з трьох галузей: читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Однак фокусом дослідження будуть природничо-наукові дисципліни — провідна галузь PISA-2025 (у PISA-2018 провідним було читання, а в PISA-2022 — математика).

Тестовий інструментарій для оцінювання знань і вмінь матиме три особливості. Вперше оцінювати природничо-наукові дисципліни будуть в межах нового рамкового документа. Друга особливість полягає в оцінюванні спроможності 15-річних використовувати цифрові інструменти для досягнення певних життєвих цілей, адже інноваційною галуззю поточного циклу дослідження є навчання в цифровому світі. Третя особливість полягає в апробації тестових матеріалів додаткової опції PISA-2025 — оцінювання з іноземної мови. Україна є однією з-поміж лише 22 країн, які цьогоріч пілотують інструменти оцінювання з іноземної (англійської) мови.

Раніше в УЦОЯО оприлюднили дані PISA-2022. Середній бал України – 453,1 з математики, 466 з читання та 469 з природничо-наукових дисциплін. Водночас Україна стала унікальною країною, що спромоглася провести це дослідження під час війни. І якщо порівнювати її результати з результатами інших країн референтної групи (Грузія, Молдова та Вірменія), то вона показала досить хороший рівень. Наприклад, Грузія, Болгарія та Молдова мають нижчі середні бали з усіх трьох предметних галузей PISA.

Поділитися цією статтею