У Державному агентстві розвитку туризму України відібрали Топ-10 ялинок України і запропонували всім охочим проголосувати за найкращу.

«У ці дні новорічна ялинка — головна прикраса українських міст. ДАРТ вирішив зробити свій топ найкрасивіших ялинок країни. Надихайтеся новорічним настроєм та голосуйте за ту, до якої плануєте свою мандрівку», — написали на Facebook-сторінці агенції.

Гортайте галерею і вибирайте найкращу ялинку. Проголосувати можна за посиланням.

Київ

Цьогоріч столицю прикрашає штучна ялинка 31 метр заввишки. Вона оздоблена 20 тисячами кульок червоного та золотого кольорів. Яскрава гірлянда довжиною 10 км утворює біля дерева купол, який мерехтить червоними, білими та помаранчевими вогниками. А поряд облаштовано найбільший у Європі вертеп.

Львів

У місті Лева встановили живу 17-метрову ялинку, яку місту подарував 85-річний Василь Козленко — це дерево росло в нього на подвір’ї 35 років. Традиційна локація — на площі перед Оперою. Цьогоріч вперше міська влада радилась із художниками, аби дотриматися єдиного стилю при оформленні новорічної красуні. У результаті оздобили традиційними прикрасами, які здавна використовувалися на заході України — різдвяними «павуками» та ромбами.

Дніпро

Головна ялинка Дніпра — штучна, заввишки 20 метрів і, мабуть, найдорожча в Україні, адже на її встановлення та прикрашання з бюджету міста витратили 12,5 млн грн. Ялинку встановили на Європейській площі та прикрасили прозорими і золотистими кулями.

Одеса

Цієї зими Думську площу Одеси і головну ялинку міста прикрасили святковою ілюмінацією в морському стилі. На неї витратили більш ніж 2,5 млн грн з громадського бюджету. Верхівку ялинки прикрашає великий дванадцятикутник у формі кристала, який освітлює шлях мандрівникам.

Луцьк

Головна ялинка Волині, мабуть, найоригінальніша з-поміж усіх в Україні. Адже тут у святкову ілюмінацію традиційно вбирають відразу тріо ялинок, які ростуть поруч. На них цьогоріч повісили 150 іграшок і понад 200 гірлянд.

Вінниця

Цього року 28-метрова вінницька ялинка має нові іграшки та ілюмінацію. Дерево прикрасили великими бурульками та великими 3D-кулями, які світяться, а також квітами золотавого, срібного й синього кольорів.

Ужгород

На цьогорічні свята міськрада придбала нову штучну 18-метрову ялинку. Вартість обновки обійшлася місту трохи менше за мільйон гривень. Дерево вбране в кульки білого, срібного і золотого кольорів, а також прикрашене ілюмінацією жовто-гарячих фарб.

Херсон

Головна ялинка міста, яку також можна вважати і головною українською ялинкою окупованого Кримського півострова, заввишки 18 метрів. На ній 3,5 км гірлянд та близько півтисячі ялинкових прикрас, 45 з яких мають власну підсвітку.

Запоріжжя

Як майже у всіх містах України, тут святкове дерево — штучне. Але не менш красиве. Цього року ялинку, яка височіє на 22 метри, оформили в європейському стилі, витративши на нові іграшки та гірлянди близько 2 млн грн. А ілюмінація, яка використовувалася в попередні роки, тепер прикрашає інші новорічні локації Запоріжжя.

Харків

Головна новорічна ялинка Харкова є однією з найвищих в Україні — 40,5 метрів. Зібрана вона з окремих деталей та підсвічена світлодіодними лампами. Ілюмінація на ялинці працює в денному та нічному режимах. Загалом в ній задіяно 50 тисяч світлових елементів, є також анімаційні картинки. Штучне дерево прикрашають кілька тисяч куль з глянсового пластику, завитки, які зображають морозні візерунки та 50 великих куль.

Фото зі сторінки ДАРТ

Поділитися цією статтею