У Гончаренко центр зробили підбірку ініціатив, які збирають російськомовні книги і донатять на ЗСУ.

Мережа книгарень Vivat та благодійний фонд «Гуркіт»

Видавництво Vivat організувало збір книжок російською мовою на переробку, аби допомогти благодійному фонду «Гуркіт» зібрати гроші на пікап для ППО. На переробку можна приносити книжки pociйською мовою чи непотрібні видання часів СРСР.

За кожні 5 кг макулатури діятиме знижка 30% на наступну покупку у книжковому магазині. Непотрібну літературу кияни можуть приносити до 20 березня в книгарні Vivat в 4 містах України — Київ, Харків, Львів та Івано-Франківськ. Адреси та час роботи книгарень можна знайти за цим посиланням.

Збір російських книг від мережі освітньо-культурних Гончаренко центрів

Мережа освітньо-культурних та волонтерських просторів Гончаренко центр запустила масштабний збір російських та російськомовних книг одразу у 12 містах України. Зібрані книги тут здаватимуть на переробку, а виручені кошти спрямують на закупівлю дронів для Збройних сил України. У такий спосіб організатори прагнуть допомогти українцям очистити полиці домашньої бібліотеки від російської культури, а водночас — допомогти українським військовим.

Приносити російські книги можна до 24 березня включно у Гончаренко центри в 12 містах, зокрема в Івано-Франківську, Житомирі, Києві, Дніпрі, Чернівцях, Хмельницькому, Кривому Розі та Чернігові. Повний список міст з адресами можна знайти за цим посиланням.

Збір «пушкінів» на пікап від Work.ua та благодійного фонду «Гуркіт»

Work.ua спільно з БФ «Гуркіт» запустили ініціативу, у межах якої можна здати книжки російською мовою або російських авторів та ті, що видані країною агресором. Акцію проводять у місті Дніпро.

Усіх охочих долучитися до акції запрошують звільняти свої корпоративні або домашні полички від книжок та журналів російською мовою, зв’язувати їх стовпчиками або пакувати в коробки й приносити за адресою: Дніпро, Троїцька площа 5. Книги прийматимуть до 31 березня 2024 року, а всі деталі можна дізнатися тут.

Збір російськомовних книг у Херсоні

Бібліотеки Херсона запустили акцію «Застарілу літературу — на допомогу армії». В усіх бібліотеках міста приймають застарілі, радянські та російськомовні книжки. Їх перероблять на макулатуру, а зібрані кошти направлять на підтримку ЗСУ.

Акція діє в усіх бібліотеках Херсона, а їх у місті 11. Організатори запрошують містян приносити пропагандистську, застарілу та непотрібну їм на полицях літературу. Детальніше про акцію — за цим посиланням.

Поділитися цією статтею