Переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков увійшов до десятки найкращих учителів світової премії Global Teacher Prize 2023. Це вперше за історію премії українець опинився у ТОП-10.

Про це повідомили на сторінках премії в соцмережах.

«Дуже важко повірити в це й усвідомити це. 10 людей на планеті Земля. 10 освітян. І я, український учитель, серед цієї 10-ки. Це надихає й мотивує. Це означає, що я все роблю правильно. І тисячі українських учителів теж роблять усе правильно, продовжуючи працювати, зберігати цінності навіть попри виклики повномасштабної війни. Цього досягнення не було б без наших захисників і захисниць. Тільки завдяки їм я маю честь працювати вчителем в Україні. І це додатково мотивує робити тільки найкраще у своїй діяльності. Попри все», — коментує Артур, щойно дізнався радісну новину.

Як тепер уже світовий амбасадор українського вчительства Артур своїм прикладом намагається показати, що робота сучасного вчителя — це не лише проведення уроків у шкільній аудиторії. Своїми виступами в регіонах, у містечках і селищах він прагне надихати освітян до постійного самовдосконалення та розвитку. За його словами, відповідальність педагога — це демонструвати гідний приклад, дотримуватися системи цінностей.

Голова спілки «Освіторія» й засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин наголошує: «Вперше український учитель потрапив до світової десятки найкращих вчителів! Сім років ми розвивали рух Global Teacher Prize в Україні, і за цей час наші вчителі не раз потрапляли до списку 50 найкращих. Але десятка фіналістів — це зірковий рівень, освітній авангард. Це люди, з якими спілкуватимуться світові лідери, без яких не обходиться жодна важлива освітня подія, люди, які мають позитивний вплив на освіту і від яких надихатимуться сотні тисяч педагогів по всій планеті. І власне, якщо ми хочемо, щоб Україна була розвиненою європейською державою, з високим рівнем життя, це той рівень визнання, який ми як суспільство маємо забезпечити учительській професії. Бо українські вчителі на це заслуговують!»

Артур Пройдаков народився в місті Кадіївка, що зараз є тимчасово окупованою частиною Луганщини. Він змалку цікавився українською мовою та культурою. На це його надихали футбольні коментатори та україномовні музичні гурти. У 2007–2012 роках він здобув освіту філолога в Луганському університеті імені Тараса Шевченка. Артур працював викладачем у Кадіївському педагогічному коледжі. У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Протягом подальших 6 років Артур працював учителем мови та літератури на Сумщині в місті Ромни (школа № 1 імені П. І. Калнишевського), а потім у київській школі MIDGARD.

У 2020 він доєднався до запису уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Тоді ж Артур почав вести Telegram-канал «ЗНО Українська» та записав «Подкасти з української літератури». А у 2021 році Артур Пройдаков отримав статус переможця національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

«Моя перемога — хороший знак для молодих вчителів з усієї України: якщо в людини є ідеї, якими вона готова ділитися, то зможе досягти всього. Вчора я почувався зіркою, вся освітянська громада мене вітала. Але ж колись я, хлопець із маленького провінційного міста, навіть мріяти про таке не міг. У вас є шанси, в якому б регіоні ви не народилися», — прокоментував Артур Пройдаков своє нагородження тоді.

Згодом Артур став одним з викладачів безкоштовної підготовки до ЗНО/НМТ iLearn. Тисячі випускників безоплатно підготувалися за допомогою його вебінарів та вступили до омріяних вишів.

Після початку повномасштабного вторгнення Артур активно долучався до волонтерської діяльності. Зокрема, організував курси з української мови для переселенців. Також проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу та розповідав про агресію росії і значення вчителя зараз у закордонних та українських медіа. Тепер він розвиває українську освіту як учитель української мови та літератури в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy. Зокрема, один з його проєктів — освітній подкаст з Радіо Сковорода, де про своє бачення освіти вже встигли поговорити очільниця УЦОЯО Тетяна Вакуленко, засновник EdEra Ілля Філіпов та багато інших провідних освітян країни.

Global Teacher Prize — це світова щорічна премія для вчителів, які зробили видатний внесок у професію. Премію засновано фондом Varkey GEMS Foundation, щоб підкреслити важливість педагогів і той факт, що в усьому світі їхні зусилля варті того, аби бути визнаними на найвищому рівні. В Україні премію Global Teacher Prize Ukraine заснувала ГС «Освіторія» у 2017 році. Цього року до ТОП-50 найкращих потрапили двоє українців — Людмила Таболіна з Харкова та Артур Пройдаков з Києва. Ім’я ж найкращого вчителя планети планують оголосити в листопаді.

Поділитися цією статтею