Людмила Таболіна та Артур Пройдаков стали фіналістами світової премії для вчителів Global Teacher Prize 2023.

Про це повідомили на сайті Премії.

Людмила Таболіна — фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2019, викладає українську мову та літературу. Тривалий час Людмила працювала в Харківській школі № 73, а згодом стала директоркою Харківської школи № 10. Її заклад за час війни перетворився на осередок громади, який надав багатьом місцевим мешканцям укриття та змогу отримувати гуманітарну допомогу, а шлях до роботи для освітянки становив щодня 11 км під обстрілами.

Наразі Людмила викладає в Києві в ліцеї Educator. Її освітня мрія — відбудувати зруйновані росією заклади освіти, а також надати підтримку вчителям, які зараз перебувають на фронті. Зокрема, частину призових коштів Людмила хотіла б надати фонду «Учитель іде в ЗСУ».

«Свої емоції зараз я можу описати одним словом — відданість. Відданість собі, освіті, вчителям та Україні. Моя місія — аби Україна не стала одним з рядків у стрічці новин світу. Я буду продовжувати пишатися нашими освітянами та популяризувати наші освітні підходи, де б я не була», — ділиться вона емоціями після того, як побачила своє ім’я серед 50 найкращих педагогів світу.

Артур Пройдаков — переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021. Він теж викладає українську мову та літературу. Артур народився в місті Кадіївка, що зараз на окупованій частині Луганщини. У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Певний час Артур працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни (школа № 1 імені П. І. Калнишевського), а потім у київській школі MIDGARD. За допомогою інтерактивних вебінарів учителя на платформі iLearn школярі з маленьких міст складали ЗНО на 190+ балів.

Після початку повномасштабного вторгнення Артур активно долучався до волонтерської діяльності. Зокрема, організував курси з української мови для переселенців. Також проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу та розповідав про агресію росії і значення вчителя зараз у закордонних та українських медіа. Автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Тепер він розвиває українську освіту як учитель української мови та літератури в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy.

«Це важливий сигнал на весь світ, що вчителі України продовжують працювати попри війну. Тому це не лише моє досягнення, а й знак уваги до всіх українських вчителів. Подяка захисникам і захисницям України. Ми, учителі, можемо працювати тільки завдяки їхній звитязі, їхній мужності та їхній щоденній роботі», — коментує Артур своє потрапляння до переліку найкращих вчителів планети.

Global Teacher Prize — це світова щорічна премія для вчителів, які зробили видатний внесок у професію. Премію засновано фондом Varkey GEMS Foundation, щоб підкреслити важливість педагогів і той факт, що в усьому світі їхні зусилля варті того, аби бути визнаними на найвищому рівні. В Україні премію Global Teacher Prize Ukraine заснувала ГС «Освіторія» у 2017 році.

Поділитися цією статтею