25 липня 2022 року, відбулося відкриття Українського освітнього хабу у Варшаві (Республіка Польща). До офіційного відкриття в онлайн-режимі долучився Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Головна концепція Українського освітнього хабу – підтримка навчання впродовж життя, що є важливою складовою становлення конкурентоспроможного фахівця на ринку праці.

Ініціаторами створення мережі Українських Освітніх Хабів є Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, а також Асоціація інноваційної та цифрової освіти

«Основна місія мережі таких хабів за кордоном – надати можливість українським дітям продовжити навчання за українською державною програмою з нового навчального року. Крім того, опанувати актуальні IT-професії та найзатребуваніші навички на ринку праці в умовах війни зможуть громадяни України, які тимчасово виїхали за кордон», – зауважив Сергій Шкарлет.

На українців у освітньому хабі Польщі чекає безліч безоплатних можливостей:

  • навчання в українській школі;
  • опанування IT-професій і гнучких навичок (soft skills);
  • навчання українській, польській і англійській мовам;
  • профорієнтація за допомогою штучного інтелекту;
  • сприяння у працевлаштуванні;
  • екскурсії.

«Ми раді приєднатися до такої важливої ініціативи, як Український Освітній Хаб у Польщі. На наше переконання, цей проєкт дійсно допоможе маленьким українцям, яких наразі гостинно прийняла Польща», – підкреслила заступник директора департаменту Міністерства освіти і науки Польщі Магда Вітан.

«На базі Українського Освітнього Хабу в Польщі ми будемо проводити навчання також і для інших країн, де масово перебувають українці: Румунія, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Чехія, Болгарія, Литва, Латвія, Естонія, Туреччина, США, Канада та Велика Британія», – підсумувала координаторка мережі Українських Освітніх Хабів, виконавча директорка Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.

Сайт Українського Освітнього Хабу в Польщі за посиланням

фото сайту redpost

Поділитися цією статтею