Педагогічний патронаж для дітей з ТОТ передбачає, що за вчителем закріплюється дитина, вчитель складає для неї індивідуальний навчальний план і графік. У дитини та вчителя є індивідуальний щотижневий план занять, за яким вони працюють. Для початкової школи це 5 годин на одного учня, для середньої — 8 годин, для старшої — 12 годин на одну дитину.
Про це розповіла проєктна менеджерка «Школи офлайн» Надія Кузьмичова.
Раніше було п’ять категорій дітей, які мали право на таку форму освіти. У рамках нової політики «Школа офлайн» додали шосту категорію —дітей, які проживають на ТОТ. Важливо, що навантаження вчителю нараховуватиметься за кожну закріплену на патронажі дитину.
«З погляду вчительства: якщо у вчителя є 10 учнів на патронажі і вони, наприклад, у середній школі, то це вже 80 годин навантаження. Ставка вчителя — 18 годин, відповідно ці 10 дітей — це 4,5 ставки, які розподіляться між учителями різних предметів. Саме тому це дороге рішення, бо менша кількість дітей формує більшу кількість учительських ставок. Проте це значно вища якість освіти для дітей, ніж онлайн, який існує досі», — пояснює Надія.
У МОН переконані: саме педагогічний патронаж — це про адекватну пропозицію, яку українська освіта може зробити дитині на ТОТ: якісно навчатися в українській школі, за індивідуальним планом та графіком зі своїм українським учителем. Запроваджувати його пропонують школам вже з цього вересня.
«Школа офлайн» — комплексна політика Міністерства освіти і науки України, яка реалізується у співпраці з профільним віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Її мета — повернути дітей до безпечного очного навчання, а там, де це неможливо, — створити умови для якісної та ефективної дистанційної освіти. Зокрема, ця політика передбачає перегляд мережі шкіл, навчання дитини за місцем її перебування та нові механізми навчання дітей на ТОТ.
Автор: Редактор новин