У 2027 році починає діяти реформа старшої школи, яка є складовою реформи НУШ.

Про кількість предметів для учнів після нововведень розповів заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків Освіті 24.

«Буде ядро, коли тільки окремі предмети, вони можуть бути інтегрованими (до прикладу, українська мова та українська література, об’єднані в один предмет), будуть обов’язковими для всіх. І буде профіль — поглиблене вивчення предметів, до прикладу, математики, алгебри — залежно від того, який профіль. І що найважливіше — буде досить багато предметів на вибір», — зазначив він у своєму коментарі.

За його словами, кількість предметів зменшать, адже це закладено в логіці реформи. А кожен учень зможе сформувати свою освітню траєкторію.

Раніше в МОН презентували основні засади реформи. Згідно з ними учні зможуть самостійно складати свій освітній шлях. Для цього проєкт стандарту профільної середньої освіти передбачає кілька можливостей:

  • два рівні вивчення кожної освітньої галузі: основний (базовий) і поглиблений (профільний);
  • освітня програма ліцею може передбачати як вузькі навчальні предмети, так і інтегровані курси;
  • зміст освіти в ліцеї має бути гнучким та варіативним і складатися з трьох компонентів: обов’язкових для всіх освітніх компонентів, варіативної частини в межах обраного профілю, варіативної — поза профілем;
  • з 10-го до 12-го класу кількість годин на вивчення обов’язкових для всіх освітніх компонентів зменшуватиметься, натомість кількість годин для вивчення варіативної частини збільшуватиметься.

Також там визначили три кластери, у межах яких ліцеї зможуть формувати профілі: STEM, мовно-літературний, суспільно-гуманітарний. Кожен ліцей має пропонувати на вибір щонайменше три профілі в межах одного, двох або трьох кластерів. У фіксованих класах учні вивчатимуть лише обов’язкові навчальні предмети/курси. Для вивчення вибіркового циклу (профільних і поза профілем) школи формуватимуть міжкласні групи.

Поділитися цією статтею