Україна має намір синхронізувати свої навчальні програми із програмами країн Європейського Союзу. Про ці плани йшлося під час зустрічі міністра освіти і науки Сергія Шкарлета з делегацією міністрів освіти і науки Латвії, Литви, Естонії, Польщі та Чехії, які відвідали Україну.

Учасники заходу обговорили питання інтеграції українських дітей у систему освіти європейських країн та можливість визнання здобутих українськими дітьми-біженцями в Європі знань і навичок, зарахування оцінок і відповідного рівня освіти в Україні.

За словами Сергія Шкарлета, проблемою синхронізації освіти є відмінність освітнього законодавства країн ЄС.

«Освітнє законодавство країн ЄС трішки відрізняється одне від одного, у цьому проблема синхронізації набуття одночасно освіти за стандартами країн, де перебуває дитина, і освітніми стандартами України», — зауважив міністр.

Він зазначив, що синхронізація освітніх просторів є стратегічною метою України.

«Для цього домовилися з колегами створити робочу групу із синхронізації освітніх програм, щоб український і закордонні документи про освіту безперешкодно визнавалися в країнах Європейського Союзу», — повідомив Сергій Шкарлет.

Також учасники зустрічі обговорили соціалізацію учнів, залучення українських викладачів, які перебувають поза межами України в країнах ЄС, до освітнього процесу.

Поділитися цією статтею