У рамках нової політики «Школа офлайн» є ризик, що якась частина вчителів може залишитись без навантаження. Для них у МОН пропонують кадровий резерв.
Про це заявила проєктна менеджерка «Школи офлайн» Надія Кузьмичова в ексклюзивному інтерв’ю для Освіторія.Медіа.
За її словами, кадровий резерв передбачає, що людина отримує середню заробітну плату протягом усього періоду перебування в резерві. Проте її обов’язком стає проходити навчання для роботи на деокупованих територіях. На простої ж учитель отримує 2/3 окладу, а це, у кращому разі, 50 % зарплати. Тоді як середня зарплата під час перебування в кадровому резерві враховує надбавки, і вчитель отримуватиме більше.
Також ставки, які вивільняться, компенсуватиме залученість до педагогічного патронажу.
«Ми робили таке моделювання і виявили: найбільше ставок втратила б Донецька область через те, що в них мало дітей на тимчасово окупованій території. Херсонська, Луганська і Запорізька області (це області, де окуповано понад 10 % території) у разі одночасного застосування політик не втрачають учителів. Бо навантаження компенсується дітьми з ТОТ. Тому неправильно казати, що ми позбавляємо дітей з ТОТ доступу до української освіти і втрачаємо тисячі вчителів із професії», — зауважила Надія Кузьмичова.
«Школа офлайн» — комплексна політика Міністерства освіти і науки України, яка реалізується у співпраці з профільним віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Її мета — повернути дітей до безпечного очного навчання, а там, де це неможливо, — створити умови для якісної та ефективної дистанційної освіти. Зокрема, ця політика передбачає перегляд мережі шкіл, навчання дитини за місцем її перебування та нові механізми навчання дітей на ТОТ.
Автор: Редактор новин