У зв’язку з ударами росіян по критичній інфраструктурі та обмеженнями у поданні світла в МОН опублікували низку рекомендацій перед стартом нового навчального року.

Зокрема, їх вже отримали ЗВО і профтехи.

Для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти рекомендують:

  • Якщо можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року (крім студентів перших курсів).
  • Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року.
  • Із середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно — продовжити заняття в дистанційному форматі.
  • За потреби подовжити навчання до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
  • У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних (С-300) атак тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями — на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі.

Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:

  • Якщо можливо, розпочати навчальний рік раніше ніж 1 вересня для учнів другого і третього курсів.
  • Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року. Якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
  • Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, рекомендується використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості  забезпечити її проходження дистанційно.

«Наша мета — забезпечити підготовку закладів освіти до проходження нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону з урахуванням можливостей залучення альтернативних джерел енергії та гнучкого графіка освітнього процесу, адаптованого до економного використання енергоресурсів» зазначили в МОН.

Вже зовсім скоро в Міністерстві пообіцяли надати рекомендації для шкіл.

Поділитися цією статтею