Майже три тисячі учнів 8–10-х класів вчитимуться писати креативні есе, п’ятдесят педагогів — викладатимуть їм, повідомила ГО «Смарт освіта» на своїй сторінці в інтернеті. Освітяни пройшли відбір для участі в цьому проєкті та отримали кваліфікацію з викладання методик письма.
«Національний проєкт: пишемо есе» — інноваційне навчання письма для вчителів та учнів, що сприяє розвитку критичного мислення, навичок письма та читацької грамотності українських школярів.
«Цей проєкт пропонує не просто ефективні методики з розвитку навички аргументованого письма, а в першу чергу допомагає змінити спосіб мислення від фокуса на результат до усвідомлення важливості процесу письма. За такого підходу наші учні та учениці матимуть простір для спроб, вільний від страху помилок, та можливість пошуку власного голосу», — звертає увагу методистка, вчителька української мови та літератури Катерина Молодик.
Ці матеріали «Смарт освіта» розробила на основі інструментів National Writing Project (США). Методика передбачає роботу з медіатекстами та джерелами, що є вкрай важливим для країни, яка воює та зазнає пропагандистських атак.
Нині «Національний проєкт: пишемо есе» — у пілотній стадії. Отже, команда «Смарт освіти» збиратиме відгуки від учасників експерименту, щоб покращити методичні посібники, а ще розраховує, що педагоги — учасники проєкту стануть його амбасадорами у своїх освітніх осередках та регіонах.
Сайт проєкту «Пишемо есе»Результати міжнародного порівняльного дослідження PISA-2022 свідчать, що українські 15-річні учні мають проблеми ыз читацькою грамотністю. Їм важко критично оцінювати інформацію з тексту, розрізняти факти і судження, відділяти релевантну інформацію від зайвої. Українські школярі відстають від своїх однолітків з країн Організації економічного співробітництва та розвитку на 2,5 роки за їхньою читацькою грамотністю.
«Національний проєкт: пишемо есе» здійснює ГО «Смарт Освіта» за підтримки Grammarly, National Writing Project, Theirworld та Global Business Coalition for Education. Пілотування матеріалів здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».