Від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України постраждали 2405 освітніх закладів. Також 270 шкіл були повністю зруйновані російськими окупантами, повідомляє заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Першого вересня не прийшли до школи 379 дітей, які загинули від рук окупантів, ще 735 дітей — поранені.

«Особливо цинічною виглядає заява міністерства оборони країни-окупанта щодо можливих провокацій в цей день», — додає Ганна Маляр.

Заступниця міністра наголошує, що Сили оборони України неухильно дотримуються норм міжнародного гуманітарного права, не уражають цивільні об’єкти та захищають цивільне населення від таких дій ворога.

«ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, міжнародні правозахисні організації повинні перевірити об’єкти, які зазначені в заяві міністерства оборони російської федерації на предмет їх використання у військових цілях агресора», — каже Ганна Маляр.

Нагадуємо, що надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856.

«Діти війни» — платформа, на яку можна повідомити та на якій можна знайти всю інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни росії проти України.

Поділитися цією статтею