Проєкт створений, щоб підвищити навички медіаграмотності та навчити розпізнавати інформаційні маніпуляції. Він поєднує інноваційні технології, мобільні додатки та ігри, роблячи навчання цікавим та доступним для всіх.

Виставка — це 20 інтерактивних постерів, які «оживають» за допомогою мобільного додатка EDAR, в якому використані провідні технології доповненої (AR) та віртуальної (VR) реальності, а також штучного інтелекту (AI).

Кожен постер — це витвір AI-мистецтва, що містить 3D-моделі, віртуальні світи та спеціально створені пісні, які допомагають учням легше засвоювати складні теми медіаграмотності. Виставка поєднує знайомий усім формат постерів з мобільним додатком EDAR, завдяки якому всі переваги 3D, AR та VR-досвіду стають доступні для навчального процесу.

«Ми прагнемо, щоб медіаграмотність стала новою модною рисою сучасного покоління. Завдяки сучасним XR-технологіям ми можемо зробити навчання захопливим і ефективним», — зазначив Валерій Коршунов, автор виставки.

Ігри в мобільному додатку допоможуть дітям навчитися виявляти фейки, аналізувати новини та критично мислити в умовах інформаційної війни. За допомогою адаптованих ігор на сайті можна грати як індивідуально, так і в команді. Це ідеальне рішення для шкіл, університетів, культурних та громадських центрів.

Під час презентації учні Печерського ліцею № 75 активно включились у дослідження інтерактивних елементів виставки, що викликало в них захоплення та зацікавленість.

Альона Романюк, відома фактчекерка та авторка проєкту «НотаЄнота», продемонструвала як працює додаток та які можливості дає вчителям для проведення уроків з доданою реальністю у своїх школах.

«Як бачимо, виставка з доданою та віртуальною реальністю викликає захват як у підлітків та молодших школярів, так і в дорослої аудиторії. Це приклад того, як розвиток медіаграмотності та критичного мислення можна зробити цікавим, інтерактивним та результативним. Для закріплення wow-ефекту ми рекомендуємо зіграти у гру «НотаЄнота», яка теж інтегрована в додаток EDAR. Завдяки їй можна не тільки протестувати знання, а й закріпити навички, як орієнтуватися в інформаційному потоці», — ділиться враженнями Альона.

Для перевірки отриманих знань на практиці в додаток інтегрована антифейкова гра «НотаЄнота», а вже після нового року всі вчителі, що беруть участь у проєкті, отримають першу настільну XR-гру з медіаграмотності.

Нову XR-виставку «EDAR: За лаштунками реальності» може провести кожен учитель у своїй школі. Для цього достатньо залишити заявку на сайті edar.app та безплатно отримати набір постерів, який потрібно розмістити в школі, і завантажити мобільний додаток EDAR.

Залишити заявку

300 комплектів виставки вже вирушили до навчальних закладів по всій Україні в день презентації, ще 200 комплектів чекають на заявки. У цілому виставка «EDAR: За лаштунками реальності» буде проведена у 500 школах України та охопить понад 35 000 учнів.

Ця унікальна виставка, розроблена Громадською організацією «Європейський Інститут Чорнобиля» та «Нота Єнота» за підтримки IREX, вже викликала справжній фурор серед учнів і вчителів. З 24 по 31 жовтня відзначається Всесвітній тиждень медіа- та інформаційної грамотності (Global Media and Information Literacy Week).

Поділитися цією статтею